. چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 79549 تاریخ انتشار : جمعه 21 مهر 1402 | 18:44 ب.ظ

فعالیت فرودگاه کرمان در اثر ریزگردها مختل شد

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان اعلام کرد: پدیده ریزگرد‌ها و دید کم علت تاخیر‌های پروازی فرودگاه بین المللی کرمان است و پس از مساعد شدن شرایط جوی، پرواز‌های این فرودگاه صورت خواهد گرفت. به گزارش کنارصندل به نقل از گروه استان‌ها خبرگزاری دانشجو، علی جزینی‌زاده مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل ایجاد […]

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان اعلام کرد: پدیده ریزگرد‌ها و دید کم علت تاخیر‌های پروازی فرودگاه بین المللی کرمان است و پس از مساعد شدن شرایط جوی، پرواز‌های این فرودگاه صورت خواهد گرفت.

به گزارش کنارصندل به نقل از گروه استان‌ها خبرگزاری دانشجو، علی جزینی‌زاده مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل ایجاد پدیده گردوخاک شدید و دید کم زیر هزار متر، ایرباس ۳۱۰ شرکت هواپیمایی ماهان به شماره پرواز ۱۰۵۳ شامگاه شب گذشته که مقرر بود ساعت ۲۳:۴۰ از تهران پرواز کند، انجام نشد.

او با اشاره اینکه پدیده ریزگرد‌ها و دید کم، علت اصلی تاخیر‌های  پروازی فرودگاه بین المللی کرمان است گفت: پرواز یادشده در ساعت ۹:۴۷ از فرودگاه مهرآباد به مقصد کرمان انجام شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان با اشاره به بررسی اوضاع پروازی و مسافران از پایانه بین‌المللی حجاج فرودگاه کرمان اضافه کرد: پرواز شماره ۱۱۲۴ کرمان – بغداد بامداد امروز نیز متاثر از پرواز ۱۰۵۳ شب گذشته که انجام نشده و مقرر بود ۲:۴۵ دقیقه شب گذشته انجام شود به ساعت ۱۲:۰۰ ظهر امروز جمعه موکول شده است.

او با بیان اینکه حسب اعلام اداره کل هواشناسی پدیده گردوخاک و دید کم تا فردا در استان کرمان پایدار خواهد بود، گفت: امیدوار هستیم به شرط مساعد شدن شرایط جوی و دید مناسب ادامه پرواز‌ها در زمان برنامه‌ریزی شده انجام شوند.

شایان ذکر است در اثر وقوع طوفان شن و افزایش ریزگرد‌ها، طبق اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، شاخص آلایندگی در شهر‌های کرمان، سیرجان، ریگان و فهرج از پنجشنبه ۲۰ مهرماه، در وضعیت خطرناک قرار گرفته است.

استان کرمان به عنوان بزرگترین استان کشور، دارای ۵ فرودگاه در شهر‌های کرمان، رفسنجان، سیرجان، بم و جیرفت می‌باشد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =