. پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 81242 تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 آبان 1402 | 21:25 ب.ظ

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان خبر داد:بادمجان جیرفت در راه روسیه

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: فصل برداشت بادمجان در جنوب استان کرمان آغاز و اولین محموله از این محصول به کشور روسیه صادر شد. به گزارش کنارصندل به نقل از قدس انلاین، صادق حسین زاده با اشاره به آغاز فصل برداشت بادمجان در جنوب کرمان گفت: برداشت بادمجان گلخانه‌ای از سطح ۳۵۷ هکتار […]

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: فصل برداشت بادمجان در جنوب استان کرمان آغاز و اولین محموله از این محصول به کشور روسیه صادر شد.

به گزارش کنارصندل به نقل از قدس انلاین، صادق حسین زاده با اشاره به آغاز فصل برداشت بادمجان در جنوب کرمان گفت: برداشت بادمجان گلخانه‌ای از سطح ۳۵۷ هکتار گلخانه با پیش بینی تولید بیش از ۴۲ هزار تن، از نیمه دوم آبان ماه سال جاری آغاز شد.

وی ادامه داد: اولین محموله تولید پس از دریافت گواهی سلامت از مبدا جنوب کرمان (جیرفت) به مقصد کشور روسیه صادر شد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: پرورش بادمجان در گلخانه‌های جنوب کرمان با پتانسیل عملکرد بالا و رشد سریع و با نظارت کارشناسان فنی گلخانه‌ها و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان انجام می‌شود.

حسین زاده افزود: بیش از ۹۰ درصد از محصول بادمجان گلخانه‌ای که در شهرستان‌های جیرفت، عنبر آباد، کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج، فاریاب و جازموریان تولید می‌شود به مقصد روسیه، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و سایر کشورها صادر می‌شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =