. دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 90477 تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1403 | 11:31 ق.ظ

معاون وزیرجهادکشاورزی:۹۰ میلیون هکتار از عرصه‌های کشور نیازمند آبخیزداری است 

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: این سازمان توانایی دارد در قالب برنامه هفتم طی پنج سال طرح های آبخیزداری را در ۴۰ میلیون هکتار از ۹۰ میلیون هکتار عرصه های باقیمانده نیازمند آبخیزداری کشور عملیاتی کند. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری ایرنا، عباسعلی نوبخت روز […]

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: این سازمان توانایی دارد در قالب برنامه هفتم طی پنج سال طرح های آبخیزداری را در ۴۰ میلیون هکتار از ۹۰ میلیون هکتار عرصه های باقیمانده نیازمند آبخیزداری کشور عملیاتی کند.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری ایرنا، عباسعلی نوبخت روز دوشنبه در سفر به جنوب کرمان و در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس برنامه هفتم سهم سازمان منابع طبیعی در اجرای عرصه های آبخیزداری ۲۰ میلیون هکتار تعیین شده که در مدت زمان تعیین شده باید عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: اگر آبخیزداری در کشور به درستی انجام شود می تواند تضمین کننده امنیت زیستی و غذایی کشور باشد.نوبخت اضافه کرد: اثربخشی عملیات های مختلف آبخیزداری برای کشور آرامش بسیار خوبی در زندگی مردم می تواند ایجاد کند.

وی اظهار کرد: در پایان سال گذشته سیلی که در چابهار رخ داد با توجه به دایک (دیواره) ۹.۶ کیلومتری که ایجاد کردیم از خسارت گسترده به ۹ هزار هکتار زمین کشاورزی و ۳۰ روستا جلوگیری شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: در راستای کاشت یک میلیارد درخت باید در مجموع سالانه بیش از ۱۰ میلیون اصله نهال در شمال و جنوب استان کرمان تولید شود.

وی اضافه کرد: ظرفیت استان کرمان طی چهار سال ۴٢ میلیون اصله نهال است که ۲ اداره کل منابع طبیعی شمال و جنوب استان کرمان توانستند با بهره‌گیری از ظرفیت های بخش خصوصی و صاحبان صنایع تعداد مناسبی نهال تولید کنند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =