. یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 94227 تاریخ انتشار : یکشنبه 6 خرداد 1403 | 16:00 ب.ظ

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان: رفع گره‌های ذهنی مردم پیرامون حدنگاری، در گرو تبیین رسانه‌ای است

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به متقاضی‌محور بودن حدنگاری اراضی و املاک گفت: سوق یافتن عموم مردم به مستندسازی اموال غیر منقول در گرو آگاهی جامعه از مزایای پرشمار صدور اسناد رسمی مالکیت و رفع نگرانی‌های واهی مردم از حدنگاری، با تبیین رسانه‌ای است. به گزارش کنارصندل به نقل از روابط […]

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به متقاضی‌محور بودن حدنگاری اراضی و املاک گفت: سوق یافتن عموم مردم به مستندسازی اموال غیر منقول در گرو آگاهی جامعه از مزایای پرشمار صدور اسناد رسمی مالکیت و رفع نگرانی‌های واهی مردم از حدنگاری، با تبیین رسانه‌ای است.

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، صبح امروز سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک در دیدار با داود میاندهی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا استان کرمان بر ضرورت اقناع افکار عمومی در امر حدنگاری اراضی و املاک تاکید کرد.

هاشمی در این دیدار با اشاره به اهمیت جایگاه رسانه در عصر حاضر اظهار داشت: در روزگار کنونی، رسانه‌ها نقش بی‌بدیلی در تنویر افکار و ارتقاء آگاهی جامعه دارند و چنانچه سازمان‌ها از این ظرفیت عظیم استفاده نکنند، مردم متضرر می‌شوند.

وی افزود: صدور اسناد مالکیت حدنگار باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی که در سال جاری اولویت ما تعیین شده است، افزایش ارزش اقتصادی اراضی و کاهش اختلافات ملکی را در پی دارد و همچنین با انعقاد قراردادهای نقشه‌برداری رایگان، بار مالی هنگفتی را از دوش مالکین برداشته که چنانچه آگاهی‌بخشی لازم صورت نگیرد، کشاورزان از بهره‌مندی از این فرصت محدود، محروم و متضرر می‌شوند.

عضو شورای قضایی استان تصریح کرد: برخی انگاره‌های نادرست و شایعات بی‌اساس در خصوص اسناد رسمی مالکیت، افراد را از حدنگاری اموال غیر منقول بیمناک کرده است.

هاشمی ادامه داد: با وجود صدور ده‌ها هزار فقره سند مالکیت کشاورزی در استان کرمان، تا کنون حتی یک مورد قطع یارانه و اخذ مالیات به سبب سنددار شدن اراضی کشاورزی صورت نگرفته است و با استفاده از ظرفیت عظیم رسانه‌ها می‌توان گره‌های ذهنی افراد را رفع و زمینه پیشبرد حداکثری حدنگاری به عنوان یک ضرورت انکارناپذیر را فراهم کرد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حدنگاری اراضی کشاورزی در استان کرمان بی‌وقفه و به صورت شبانه‌روزی دنبال می‌شود و در مدت دو ماه ابتدایی سال جاری ۴۵ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغ‌های استان سنددار شده که این امر بیانگر رشد چشمگیری نسبت به سال گذشته است.

داود میاندهی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا استان کرمان نیز با اشاره به تحولات مثبت حوزه اطلاع‌رسانی در دوره مدیریت جدید اداره کل ثبت اسناد استان تاکید کرد: حرکت مثبتی که در حوزه اطلاع‌رسانی دقیق و به‌موقع آغاز شده است باید استمرار یابد تا در پرتو آگاهی عمومی و امیدآفرینی ناشی از روایت خدمت، کشور منتفع شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یک =