. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 94845 تاریخ انتشار : یکشنبه 27 خرداد 1403 | 15:37 ب.ظ

دوره آموزشی تربیت مربی حجاب و عفاف در جنوب کرمان برگزار شد

به همت دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان طرح ملی طوبی در قالب دوره آموزشی تربیت مربی حجاب و عفاف در جنوب کرمان برگزار شد. به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، به همت دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان طرح ملی طوبی در […]

به همت دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان طرح ملی طوبی در قالب دوره آموزشی تربیت مربی حجاب و عفاف در جنوب کرمان برگزار شد.

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، به همت دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان طرح ملی طوبی در قالب دوره آموزشی تربیت مربی حجاب و عفاف جنوب کرمان از مصوبات شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان در دانشگاه جیرفت برگزار شد.

زینب یغموری استاد دانشگاه و مدرس طرح طوبی در جنوب کرمان در حاشیه برگزاری این دوره گفت: این کارگاه با هدف تربیت مبلغ برگزار شد و ما در این کارگاه شیوه های منطقی ترویج زیست عفیفانه را به مبلغین عفاف و حجاب آموزش داد.

مدرس دانشگاه و مبلغ حوزه عفاف و حجاب افزود: مبلغین عفاف و حجاب در این کارگاه آموزشی یاد گرفتند که با چه شیوه هایی چه مهارت هایی می توانند کسب کنند تا در تبلیغ عفاف و حجاب موثرتر باشند.  

وی تصریح کرد: همچنین در کارگاه آموزشی طوبی مباحثی در حیطه عفاف و حجاب مطرح کردیم و علل به وجود آمدن آسیب اجتماعی‌ کم‌ حجابی و بی حجابی را مطرح کردیم و راهکارهایی ارائه شد تا ان شاء الله این آسیب اجتماعی بهبود پیدا کند.

یغموری با اشاره به اینکه قرار است شرکت کنندگان این دوره به عنوان مبلغ عفاف و حجاب در جامعه فعالیت کنند، اظهار داشت: مدرس دانشگاه و فرهنگی هستم و در کارهای ترویجی عفاف و حجاب با گروه مردمی ریحانه شهرستان سیرجان همکاری دارم.

وی گفت: در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از آموزش های موسسه خیبر استفاده کردیم و الحمدالله تاکنون عملیات های زیادی در شهرستان سیرجان و در سایر شهرستان ها در حیطه عفاف و حجاب انجام داده ایم.

یغموری عنوان کرد: آقای وزیری و خانم اسلام لو مسئولین موسسه خیبر در کرج هستند که حدودا ۲۰ سال است در حوزه عفاف و حجاب کار تحقیقاتی انجام می دهند و همچنین دوره های آموزشی عفاف و حجاب را در سطح کشور برگزار می کنند.

یغموری خاطرنشان کرد کرد: امروز مبلغین در این کارگاه آموزشی روش ها و مهارت هایی را فرا گرفتند که می توانند به صورت عملی برای گسترش عفاف و حجاب در جامعه پیاده کنند و در این کارگاه آموزشی راه های برقراری ارتباط با نوجوانان و جوانان، اصول مواجهه و مناظره با افرادی که در حیطه عفاف و حجاب اطلاعاتی کمی دارند به صورت کاربردی توضیح دادیم تا راحت تر با نوجوانان و جوانان ارتباط برقرار کنند.

مدرس دانشگاه و مبلغ حوزه عفاف و حجاب ابراز کرد: امروز سطح مقدماتی طرح طوبی برگزار شد که شرکت کنندگان پس از موفقیت در آزمون، پس از پشت سر گذاشتن سطح دو، سطح سه تخصصی و مراحل دیگر ابتدا کارشناس و مدرس حوزه عفاف و حجاب می شوند.

وی اظهار کرد: شرکت کنندگان پس از گذراندن مرحله  مقدماتی در شبکه کشوری مجاهدین فاطمی عضو می شوند که با هم تعامل دارند و در این شبکه فعالیت و رشد می کنند و در این شبکه به صورت منظم شبهات و پاسخ به شبهات گذاشته می شود تمرین می کنند کارشناسان نقاط ضعف و قوت آنها را بیان می کنند کم کم قوی تر می شوند تا در جامعه کنشگری کنند و پاسخگویی شبهات نوجوانان و جوانان باشد.

یغموری خاطرنشان کرد: مجاهدان فاطمی کسانی هستند که مرحله مقدماتی را گذرانده اند و در کنار آنها پرچم داران هستند این ها افرادی می باشند که مجاهدان فاطمی هر شهری را مدیریت می کنند، پرچم دار هر شهری با یکدیگر هم افزایی می کنند و عملیات هایی که به اشتراک می گذارند یکدیگر را راهنمایی می کنند.

وی تصریح کرد: بهترین و تمیزترین کارهای فرهنگی و تحقیقاتی در زمینه عفاف و حجاب را موسسه خیبر انجام می دهد و می توانید دوره های مقدماتی، تکمیلی و تخصصی دانشگاه عفاف و حجاب ذا به آدرس عفاف کالج دنبال کنید.

یغموری خاطرنشان کرد: این موسسه محصولاتی شامل کتاب، نمایشگاه پیکسل هر چیزی که در حیطه تبلیغ عفاف و حجاب نیاز هست را تولید می کند و از پرچم دار در تهیه این محصولات حمایت می کند.

وی عنوان کرد: ان شاء الله طرح طوبی در سطح کشور گسترش بیشتری پیدا کند و مبلغین بیشتری این دوره ها را بگذراند تا عالمانه و به صورت علمی و منطقی عفاف و حجاب را تبلیغ و تبیین کنند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 10 =