. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 95132 تاریخ انتشار : جمعه 1 تیر 1403 | 20:12 ب.ظ

مديركل ثبت اسناد و املاک استان كرمان:

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان:شهید بهشتی سنگ بنای تحول دستگاه قضایی را پایه‌ریزی کرد

سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و عضو شورای قضایی استان کرمان با صدور پیامی فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را گرامی داشت. متن این پیام بدین شرح است: “در قوه‌ی قضائیه دو هدف اعلی‌ را باید همیشه در نظر داشت؛ آن دو هدف، یکی عبارت است از سلامت قوه، دوم کارآمدی قوه.” مقام معظم رهبری […]

سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و عضو شورای قضایی استان کرمان با صدور پیامی فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را گرامی داشت.

متن این پیام بدین شرح است:

“در قوه‌ی قضائیه دو هدف اعلی‌ را باید همیشه در نظر داشت؛ آن دو هدف، یکی عبارت است از سلامت قوه، دوم کارآمدی قوه.” مقام معظم رهبری

هفته قوه قضائیه که یادآور شهادت رئیس شهید دستگاه قضایی آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفای این نظام است، فرصت مغتنمی جهت بازخوانی سیره و سلوک این شهید بزرگوار و تبیین دستاوردها و کارآمدی قوه قضائیه به شمار می‌آید.

خدمت بی‌منت به مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب، همواره مورد تاکید شهید بهشتی بود که این خصیصه ایشان را به شخصیتی ماندگار در تاریخ انقلاب بدل کرد.

این شهید عالی‌قدر به عنوان یک نظریه‌پرداز و شخصیتی برجسته در حوزه‌های مختلف دینی و ‌علمی با تطبیق قوانین عرفی با احکام اسلامی، تحولی عظیم و اساسی در دستگاه قضایی پدید آورد و از این رو به معمار نظام نوین قضایی اسلامی شهرت یافت.

شهید بهشتی سنگ بنای تحول نظام قضایی را پایه‌ریزی کرد و این سیاست در حال حاضر با تدوین و اجرایی شدن دو سند تحول قضایی در دوران سکان‌داری عدلیه توسط شهید رئیسی و خلف ایشان، با قوت در حال پیگیری است تا از رهگذر تحقق حداکثری عدالت، رضایتمندی عمومی از دستگاه قضایی افزایش یابد.

سازمان ثبت اسناد و املاک به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های دستگاه قضایی نیز با پیروی از سیاست‌های سند تحول، با حرکت شتابان به سوی هوشمندسازی فرآیندهای ثبتی و نیز ایجاد بهداشت حقوقی در سایه حدنگاری اراضی و املاک، گام‌های موثری در راستای تحول و تعالی برداشته که ثمره این اقدامات، رضایتمندی ۸۷ درصدی مراجعین از خدمات این سازمان است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله بهشتی و یاران باوفای امام (ره) و انقلاب، فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را به کلیه خدمتگزاران در دستگاه قضایی و بویژه همکاران ثبتی و دفاتر اسناد رسمی استان کرمان که با تلاش شبانه‌روزی در راستای تحقق حدنگاری به عنوان پیشران توسعه کشور کوشش می‌نمایند تبریک عرض نموده و توفیق روزافزون را برای ایشان آرزومندم.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 11 =