. چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 1453 تاریخ انتشار : سه شنبه 2 تیر 1394 | 15:15 ب.ظ

با حضور معاون توسعه معاونت علمی رئیس جمور؛ عملیات اجرایی ساختمان آزمایشگاه نانو در جیرفت آغاز شد

عملیات اجرایی ساختمان آزمایشگاه نانو در شهرستان جیرفت با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمور آغاز شد. علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی ساختمان آزمایشگاه نانو جیرفت در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور ۵۰ نفر از جنوب استان کرمان در مسابقات نانو گفت: این امر نشان دهنده ظرفیت بالای دانش آموزی این منطقه است.

عملیات اجرایی ساختمان آزمایشگاه نانو در شهرستان جیرفت با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمور آغاز شد.
علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی ساختمان آزمایشگاه نانو جیرفت در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور ۵۰ نفر از جنوب استان کرمان در مسابقات نانو گفت: این امر نشان دهنده ظرفیت بالای دانش آموزی این منطقه است.

وی گفت: با توجه به ظرفیت های منطقه چهاردهمین آزمایشگاه نانو کشور در جیرفت راه اندازی شد و این در حالیست که برخی مراکز استان ها فاقد این آزمایشگاه هستند.

دلیری بر لزوم بررسی علل خروج نخبگان از کشور تاکید کرد و گفت: باید بتوانیم با حفظ نخبگان در کشور از این ظرفیت ارزشمند بهره ببریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از انجام آسیب شناسی در بخش علوم و تحقیقات خبر داد و ابراز داشت: در بررسی های صورت گرفته طی یک سال و نیم گذشته مشخص شد که نیاز یک نخبه نیاز مالی نیست.

دلیری از اختصاص مزایای مالی مطلوب به نخبگان خبر داد و گفت: باید بستر مناسب برای خدمت و به فعلیت رساندن ظرفیت های علمی نخبگان در کشور وجود داشته باشد.

وی از استعدادیابی توانمندی های نخبگان در سراسر کشور خبر داد و ابراز داشت: در این خصوص جلساتی در دانشگاه ها برگزار شده است.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به لزوم تقویت ارتباط دانشگاه ها با صنعت تصریح کرد: به منظور رفع نیاز دانشجویان برتر نخبگان می توانند در زمان تحصیل در زمینه های علمی و پژوهشی فعالیت کرده تا بعد از فارغ التحصیلی ایده آنها به فعالیت های اقتصادی در زمینه تخصصی تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه پنج درصد فروش طرح هایی که تبدیل به فعالیت اقتصادی شده و منجر به تولید محصول شوند برای ایجاد زیرساخت به دانشگاه ها اختصاص می یابد، افزود: این امر سبب شده دانشگاه ها از فعالیت صرف علمی و پژوهشی خارج شد و با بخش خصوصی و صنعت ارتباط خوبی برقرار شود.

دلیری تصریح کرد: به دنبال این هستیم که ارتقاء اعضاء هیئت علمی را از مقاله محوری به سمت فعالیت با بخش خصوصی سوق دهیم و آیین نامه ای در این زمینه تهیه شده و در حال نهایی شدن است.

مهر

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 1 =