. چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 1774 تاریخ انتشار : دوشنبه 15 تیر 1394 | 18:33 ب.ظ

مشکلات روستای کهورآباد بخش مرکزی جیرفت بحرانی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کنارصندل ، ظهر دیروز بخشدار مرکزی جیرفت به همراه تعدادی از شوراها و دهیار از وضعیت روستاهای دهستان اسلام اباد بخش مرکزی بازدید کرد در طی این بازدید نعمتی گفت : مشکلات روستای کهورآباد قابل توجه می باشند  بخشدار مرکزی بیان کرد : روستای کهورآباد در ۱۸ کیلومتری شهرستان جیرفت […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کنارصندل ، ظهر دیروز بخشدار مرکزی جیرفت به همراه تعدادی از شوراها و دهیار از وضعیت روستاهای دهستان اسلام اباد بخش مرکزی بازدید کرد

در طی این بازدید نعمتی گفت : مشکلات روستای کهورآباد قابل توجه می باشند 

بخشدار مرکزی بیان کرد : روستای کهورآباد در ۱۸ کیلومتری شهرستان جیرفت قرار دارد که با ۶۰۰ نفر جمعیت و ۱۶۵ خانواروضعیت مناسب در برخورداری از امکانات ندارد 
IMG_3365

 

علیرضا امیری رئیس شورای روستای کهورآباد در مورد مشکلات این روستا گفت : افت شدید ولتاژ برق به علت کمبود ترانس در این روستا بیداد میکند. ایشان بیان کرد: این روستا با دارا بودن ۱۶۵ خانوار فقط ۲ ترانس برق دارد و استفاده میشود که با پیگیریهای مکرر از طریق اداره برق قرار شد که ۲ ترانس دیگر به این روستا اختصاص دهند که تاکنون محقق نشده است. 

امیری گفت: در بحث آب آشامیدنی روستا هم به علت فرسوده بودن شبکه آبرسانی و استفاده از لوله هایی با اینچ پایین، افت شدید فشار آب را شاهد هستیم که نیاز به توسعه و تجهیز شبکه آبرسانی را داریم که حتی در جاهایی از روستا به علت عدم توسعه شبکه آب نزدیک به بیست خانوار آب لوله کشی ندارند.

IMG_3362

ایشان همچنین بیان کرد: ۸۵ هکتار از باغات این روستا طی پرونده ای که در سازمان جهاد کشاورزی تشکیل و کامل شده است متقاضی طرح قطره ای هستند که در صورت عملی شدن به میزان قابل توجهی، صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی را خواهیم داشت.

IMG_3357

علیرضا امیری در مورد وضعیت آموزشی این روستا اظهار کرد: ما هنوز با جمعیت ۶۰۰ نفری که این روستا دارد مدرسه دبستان هم نداریم و دانش آموزان باید جهت تحصیل دوره ابتدایی چند کیلومتر به روستاهای همجوار پیاده روی کنند. 

امیری همچنین در مورد وضعیت بهداشت این روستا گفت: با توجه به نبود خانه بهداشت، مردم باید به روستای بهرامی که فاصله ۶ کیلومتری با این روستا دارد بروند.

ایشان در بحث امنیت در روستای کهورآباد تصریح کرد: تاکنون از امنیت نسبی و پایدار برخوردار بوده ایم اما متاسفانه گاهی اوقات بعضی از سرقتها که در این روستا صورت میگیرد آرامش مردم را به هم میزند که نمونه اش همین چند شب پیش میله های حفاظ کولرگازی منزل یکی از اهالی روستا را بریده و کولرگازی را به سرقت برده اند  که می طلبد نیروهای امنیتی و انتظامی توجه بیشتری به این روستا داشته باشند.

IMG_3358

IMG_3368
IMG_3353

IMG_3344

در پایان بخشدار مرکزی گفت: ان شاالله با انعکاس مشکلات و پیگیری موضوع، شاهد رفع مشکلات بوده تا مردم این روستا از امکانات بهره مند و رضایت نسبی حاصل شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + دوازده =