. شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 7652 تاریخ انتشار : شنبه 12 دی 1394 | 21:59 ب.ظ

تحلیلی بر توطئه عربستان در خاورمیانه با شهادت شیخ نمر / به قلم فرشید محمودی اسفندقه

  همه میدانیم که اعدام شیخ نمر مانند یک زندانی سیاسی ساده نیست که حکومت به آسانی آن را انجام دهد در حالی که اگر چنین بود حکومت عربستان بسیار پیشتر از این انجام داده بود. حقیقت آن است که از دستگیری شهید شیخ نمر تا اعدام وی نقشه ای بسیار حساب شده و کار […]

 

همه میدانیم که اعدام شیخ نمر مانند یک زندانی سیاسی ساده نیست که حکومت به آسانی آن را انجام دهد در حالی که اگر چنین بود حکومت عربستان بسیار پیشتر از این انجام داده بود.

حقیقت آن است که از دستگیری شهید شیخ نمر تا اعدام وی نقشه ای بسیار حساب شده و کار امنیتی چند جانبه موساد ، سیا ، و استخبارات عربستان سعودی است.

با نگاهی به چند نشانه که در این مدت اخیر اتفاق افتاده میتوان راز از کدهایی برای توطیه ای که در پیش است برداشت .

 

IMG-20160103-WA0001

اول ،: فاجعه منا : فاجعه منا و طراحی بسیار دقیق آن چه از لحاظ فعالیتی و انجام آن ، و چه از لحاظ تبلیغات و پروپاگاندای یک گام مهم برای شروع یک نقشه  راه رسیدن به هدف بود.

 

فاجعه ای که تناسب جمعیتی موجود در آن منطقه مورد فاجعه عمدتاً. شیعه و از کشورهایی که مستعد حکومت شیعه یا دارای حکومت شیعه هستند بودند و نیز ارتباط تنگاتنگی با مقاومت دارند .

 

گام اول این بود ، میبایست احساسات شیعیان برافروخته شود و جریحه دار ، این امر انجام پذیرفت ولی با خواندن دست عربستان و همپیمانانش حکومت و دولت های شیعه مخصوصا  ایران با ابزار دیپلماسی و ارسال کدها و پیام های بین المللی تنش زدا و همراه با احقاق حق و نیز صحبت و هشدار مقام معظم رهبری که مبنی بر اقتدار ، تعقل ، و مصلحت بود در کنار هم توانستند نقشه اولیه را مخدوش و گام اول را با شکست مواجه کنند.

 

اما باز به دلیل جریحه دار شدن افکار و احساسات عمومی از این فاجعه و نیز داستان جرثقیل و حرکت زشت فرودگاه جده ، موجی از ابراز احساسات و انزجار را به همراه اورد که تا حدودی متاسفانه گره گشای توطئه عربستان شد .

 

دوم -عربستان که سعی در پوشش شکست های همه جانبه خود  در محور مقاومت ، جنگ تحمیلی  یمن، مقابله با نفوذ ایران در قلب مردمان منطقه و افریقا  با ناکامی های پی در پی مواجه شده بود این بار گام دوم نقشه راه خود را برای مانع شدن از موارد مذکور و تقابلات سیاسی نافرجامش و تبدیل کنش های گذشته بی ثمر به  دیدن واکنش های احساسی و از روی خشم شیعان با اعدام شیخ نمر به مرحله اجرا در اورد ،

نقشه ای کاملا طراحی شده و هماهنگ شده با سازمان های امنیتی و رسانه ای جهان ، بدین شرح :

 

خشم شیعیان را به همراه احساسات ان ها بر می انگیزیم و بهره خود را از واکنش های احساسی آنها میگیریم و نقشه راه را کامل میکنیم ،

از این رو با دست گذاشتن روی نقطه حساس مسلمانان علی الخصوص شیعه یعنی مقام روحانیت و بازداشت یکی از روحانیون برجسته عربستان با اتهام تلاش برای براندازی نظام عربستان سعودی و  تشویق به حمله به پاسگاه های حکومتی ، و به زندان  انداختن ایشان و بازی با این برگ برنده بدین نحو که هر از گاهی با اعلام و تکذیب خبر تایید حکم اعدام ایشان امواج احساسی و خشم را جهان تشیع و حتی اهل سنت مخالف وهابییت به وجود اورد به منظور تکمیل اقدام های آتی خود.

 

و دیگر اینکه با حرکت  گروهای تروریستی دست پرورده خود و با حمایت جبهه غرب در مواضع مختلف از سوریه و علی الخصوص تحرکات مشکوک و مخفی این گروه ها و مهاجرت آنان و رفت و آمد به سایر مناطق و سایر کشور ها میتوان یکی دیگر از گام های عربستان را حدس زد که بدین شرح است و با کنار گذاشتن آن در کنار گام های قبلی به یک نقشه کامل که در چند و چون زمانی انجام شده و خواهد شد میرسیم .

 

 

و این است که این ها میخواهند با درگیر کردن و فشار بر روی محور عراق و سوریه ، بخش اعظم نیروهای حزب الله و ایران را مشغول کنند به آن جبهه و با تحرکات باقی تروریست ها و دیگر افراد تازه پیوسته به آن ها در کشورهای دیگر منتظر یک دستور واحد برای شروع حمله و پایان نقشه راه باشند.

 

با توجه به در نظر گرفتن اخبار در مورد سر برآوردن گروه های تروریستی در مناطقی مانند افغانستان ، هند ، آسیای شرقی ، و مرکزی ، و پاکستان و بنگلادش ، میتوان دریافت که « اعدام شیخ نمر » کلید و کد اغاز فاز دوم نقشه راه بود با این اهداف از پیش تعیین شده:

 

الف- با انتشار خبر اعدام شیخ نمر جهان تشیع علی الخصوص ایران و محور مقاومت دچار برانگیختگی شدید احساسات همراه با تصمیم های احساسی آنی خواهد شد که با توجه به تشدید احساسات حاصل از فجایع قبلی نیز به همراه می آورد و باعث طغیان احساسات عمومی به شکل بروز دهی خشمگونه خواهد بود که نمونه آن ریختن در رایزنی عربستان در مشهد و آتش زدن پرچم عربستان و اعلامیه برای اشغال سفارت عربستان فردا در تهران که هدف اصلی عربستان بوده است ، برداشت عربستان از احساسات شیعی ، مشغول کردن چند جانبه جهان تشیع و اسلام و حمله به مناطق و کسورهلی شیعه نشین حتی ایران ( از طریق جنوب شرق) به اسم جنگ با رافضی ها و کافرها و مجوس ها و برداشت و لاپوشانی ناکامی های دیگر خود و کم کردن جنعیت شیعه .

 

ب – جبهه گیری جامعه غرب پشت سر عربستان و تروریست ها و حمایت های همه جانبه از انان با این عنوان که ایران با سیاست های تفرقه گرایی باعث این جنگ بین شیعه و سنی شد و سعی در اعلام کردن این توطیه به نام جنگ مذهبی بین اسلام با هدف حذف شیعه و کاستن از جمعیت اسلام چه شیعه چه سنی ،( که با توجه با اظهارات اخیر انها مبنی بر حمایت لیران از سیاست های تفرقه گرایی میتوان این را حدس زد)

 

 

ج- ورود ترکیه به عراق به عنوان جنگ برای تجزیه عراق و کمک به حذف شیعیان و اسقاط حکومت مرکزی و سر کار آوردن عشایر سنی منطقه الرمادی و الانبار و جذب نفت ارزان این منطقه بدون نیاز ب روسیه و ایران.

 

 

د – خیانت بارزانی و کردستان عراق در اعلام تشکیل کشور مستقل و کشور کرد نشین و کسب ذخایر غنی نفتی این منطقه و فروش آن برای پایه گذاری امپراطوری پولی حاصل از نفت ( گفته میشود ک منابع نفت اقلیم  کردستان از عربستان سعودی نیز بیشتر است )

 

و در قدرشو خر ، حذف شیعه ، کاستن از جمعیت شیعه ، تجزیه خاورمیانه و استقرار حکونت های دست نشانده ، و برتری عربستان که اینها همه خیالات واهی بیش نیستند که در ذهن خود از این طریق میپرورانند.

 

پس مردم ما باید هوشیار بوده از بروز رفتارهای احساسی بپرهیزند ، دستگاه دیپلملسی در حد اختیارات خود سفیر خود از عربستان را فرا بخواند و کاردار عربستان از ایران را اخراج کند ، قطع روابط بین دو کشور از جمله کارهای دیکر است و نیز وظیفه بزرگی که  بر عهده ایران در پیروزی های اتی محور مقاومت و کشورهای همسایه به عهده دارد .

 

فرشید محمودی اسفندقه

 

انتهای پیام/.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =