. یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 10713 تاریخ انتشار : شنبه 11 اردیبهشت 1395 | 03:32 ق.ظ

جنگل‌های جگ در جبالبارز جنوبی طعمه حریق شد + تصاویر

به گزارش سایت کنارصندل، در یک آتش‌سوزی بزرگ از بعدازظهر دیروز چندین هکتار از باغات، مراتع و جنگل‌های جگ روستای کلجگ در آتش سوخت. محمد سالاری بخشدار جبالبارز جنوبی اظهار داشت: نخستین گزارش آتش‌سوزی ظهر امروز به ما اعلام شد و در کمترین زمان ممکن اکیپ‌های آتش‌نشانی به منطقه نرگسان و روستای کلجک ارسال شد. وی […]

به گزارش سایت کنارصندل، در یک آتش‌سوزی بزرگ از بعدازظهر دیروز چندین هکتار از باغات، مراتع و جنگل‌های جگ روستای کلجگ در آتش سوخت.

۱۳۹۵۰۲۱۰۰۰۰۶۵۲_PhotoL

محمد سالاری بخشدار جبالبارز جنوبی اظهار داشت: نخستین گزارش آتش‌سوزی ظهر امروز به ما اعلام شد و در کمترین زمان ممکن اکیپ‌های آتش‌نشانی به منطقه نرگسان و روستای کلجک ارسال شد.

وی بیان داشت: میزان زیادی از باغات مرکبات و نخیلات روستای کلجک در کنار جنگل‌های سبز جگ کاملا نابود شده است.

 

سالاری افزود‌: به دلیل دامنه گسترش آتش‌‌سوزی و احتمال از سر‌گیری آن یک ماشین آتش‌نشانی و سه مامور آتش‌نشان امشب در روستای کلجک مستقر هستند و دیگر اکیپ‌های آتش‌نشانی در آماده‌باش کامل به سر می‌برند.

۱۳۹۵۰۲۱۰۰۰۰۶۴۹_PhotoL

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عنبرآباد در این زمینه اظهار داشت: بیش ۱۰ میلیارد تومان به جنگل روستا خسارت وارد شده است.

رضا ناصری بیان کرد: با ابراز تأسف اصلی‌ترین مأمن درخت جگ آسیب‌های جبران‌ناپذیری به خود دیده است.

 

وی با بیان اینکه در منطقه نرگسان وجود یک ایستگاه آتش‌نشانی بسیار ضروری است، عنوان کرد: برای احیا دوباره این جنگل به همکاری مردم روستا نیاز داریم تا با کاشت بوته‌های جگ و مواظبت از درختان آسیب‌دیده جنگل جگ را احیا کنیم.

۱۳۹۵۰۲۱۰۰۰۰۶۵۴_PhotoL

فرماندار شهرستان عنبرآباد نیز اظهار کرد: آتش‌سوزی موجب نابود شدن باغات و جنگل‌های روستا شده است و به لوله‌های آبرسانی روستا خسارت زیادی وارد شده است.

محمد حجتی ابراز داشت‌: چهار اکیپ آتش‌نشانی از شهر عنبرآباد، دوساری، دهیاری حاجی‌آباد و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان به روستای کلجک اعز‌ام شدند و پس از ساعت‌ها تلاش در پایان امروز موفق به مهار آتش شدند.

 

وی افزود‌: ابتدای وقت اداری فردا جلسه ستاد بحران شهرستان عنبرآباد برگزار خواهد شد و ادارات مربوطه موظف خواهند شد در زمینه‌های مربوط اقدامات لازم را انجام دهند. حجتی عنوان کرد‌: با توجه به سوختن لوله‌های انتقال آب و کابل‌های برق پمپ‌های آب، مشکل اصلی روستا نداشتن آب شرب است و به آبفار شهرستان عنبرآباد دستور داده شده است در کمترین زمان ممکن آبرسانی سیار خود را به روستای کلجک آغاز کند.

۱۳۹۵۰۲۱۰۰۰۰۶۵۲_PhotoL ۱۳۹۵۰۲۱۰۰۰۰۶۵۳_PhotoL۱۳۹۵۰۲۱۰۰۰۰۶۵۴_PhotoL ۱۳۹۵۰۲۱۰۰۰۰۶۵۷_PhotoL۱۳۹۵۰۲۱۰۰۰۰۶۵۸_PhotoL ۱۳۹۵۰۲۱۰۰۰۰۶۴۷_PhotoL ۱۳۹۵۰۲۱۰۰۰۰۶۵۶_PhotoL

 

جمعی از مردم و شورای این روستا از حضور به موقع آتش‌نشانی‌های شهرداری عنبرآباد، مردهک، دوساری و همچنین آتش‌نشانی روستای حاجی‌آباد و تلاش‌های مجموعه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عنبرآباد تقدیر کردند

 

منبع:فارس

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + شانزده =