یادواره ۱۳۳ شهید شهرستان عنبرآباد برگزار شد / تصاویر

چاپ

به گزارش سایت کنارصندل, عصر امروز پنجمین یادواره ۱۳۳ شهید شهرستان عنبرآباد در مصلی این شهرستان برگزار شد

d1 d2

d9

 

سرهنگ اسفندیاری فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و  بسیج شهرستان عنبرآباد در پنجمین یادواره شهدای شهرستان عنبرآباد اظهار داشت: شهدا حاضر و ناظر براعمال ما هستند.

وی گفت: برگزاری یادواره شهدا از اهمیت بالایی برخودار است چون امروز امنیت ما مرهون خون شهداست.

 

سرهنگ اسفندیاری ضمن اشاره به کسانی که  می خواهندپای بیگانه و آمریکا به کشور باز شود گفت: باید درس استکبار ستیزی را از شهداء یاد بگیرم،طوری حرکت کنیم که شرمنده شهداء نباشیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و بسیج شهرستان عنبرآبادبیان داشت: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری که گفته اند "زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست" پس در برگزاری یادواره شهداء باید نهایت تلاش و کوشش انجام بگیرد و هیچگونه خللی ایجاد نشود.

 

وی افزود: یادواره شهداء سال گذشته به دلایلی برگزار نشد و عده ای کوتاهی کردند باید بدانیم این میز و صندلی ها که به آن تکیه کرده ایم به برکت و جاهدت های خون شهداست .

 

d6

 

حجت الاسلام و مسلمین محسن زاده نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان سخنران یادواره شهدای شهرستان عنبرآباد ضمن بزرگداشت مقام والای شهیدان گفت: اگر امروز اسلام و مسلمین سربلند هستند و امروز بیداری اسلامی جهان را به حرکت واداشته است از برکت خون شهداست.

حجت الاسلام محسن زاده بیان داشت:اگر شهدا جان فدا کردند و فقط از آن ها یک صورت قبر باقی مانده باشد همین که مزارشان مامن و پناه شده است بالاترین ارزش است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان اظهار داشت: اگر دفاع از وطن و ناموس یک وظیفه و ارزش است باید بهای آن پرداخت شود که خانواده شهداء با تقدیم خون شهیدشان این بهاء را پرداخت کردند.

 

d7

 

وی بیان داشت: شهداء تلاش کردند که تاریخ نکبت بار و ظلت بار برای ایران و مسلمان تکرار نشود.

حجت الاسلام محسن زاده اظهارکرد؛ کسانی که پای بیگانه را به کشور باز کنند غیرت سیاسی ندارند و شهدا هنرشان این بود که غیرت داشتند واجازه دست درازی به کشورشان را ندادند.

حجت الاسلام محسن زاده گفت: تاریخ سراسر درس و عبرت است،معاویه لباس دین می پوشید اما دین زدایی و قداست زدایی  می کرد،شهدا جان دادند تا قداست ها و جایگاه ولایت حفظ شود.

وی بیان کرد: شهدا ولی شناسی بودند و به ما درس عطاعت از ولایت را دادند همانطور که خود به فرمان امام راحل به جبهه شتافتند.

حجت الاسلام محسن زاده خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی نظام ولایت محوری است و شهدا به خوبی این را درک کردند و ولایت محور در معنای واقی بودند.

نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان گفت: درس دیگری که شهیدان به ماداده اند شدت تنفر نسبت به کفر و استکبار جهانی است.

وی افزود: وصیت نامه و آثار شهداء  را حفاظت وبه آن عمل کنید.

 

d4d3