. شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 12674 تاریخ انتشار : سه شنبه 15 تیر 1395 | 04:17 ق.ظ

فرماندار جیرفت:

جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری جیرفت برگزار شد+تصاویر

به گزارش سایت کنارصندل ، صبح دیروز جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری با حضور فرماندار جیرفت ،ریاست شورای شهر ، مدیر کل راه و شهرسازی، بخشدار مرکزی و دیگر مسئولین و کارشناسان ادارات ،تحت عنوان بررسی و ارزیابی نحوه‌ی فعالیت ستاد بازآفرینی پایدار شهری برگزار شد.   احمد امینی روش فرماندار جیرفت در خصوص اعضاء و […]

به گزارش سایت کنارصندل ، صبح دیروز جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری با حضور فرماندار جیرفت ،ریاست شورای شهر ، مدیر کل راه و شهرسازی، بخشدار مرکزی و دیگر مسئولین و کارشناسان ادارات ،تحت عنوان بررسی و ارزیابی نحوه‌ی فعالیت ستاد بازآفرینی پایدار شهری برگزار شد.

IMG_2852

 

احمد امینی روش فرماندار جیرفت در خصوص اعضاء و آیین‌نامه نحوه فعالیت ستاد شهرستانی بازآفرینی و پایدارمحدوده‌ها و محله‌های هدف، عنوان نمود: هدف از ایجاد ستاد تحقق مفاد سند ملی راهبردی احیاء بازسازی و نوسازی و توانمند سازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و تحقق اهداف و مصوبات ستاد ملی استانی بازآفرینی شهری، ارتقای حقوق شهروندی و کیفیت زندگی، عمومی کردن دغدغه احیاء بهسازی ونوسازی و رفع موانع قانونی و مقرراتی در جهت تحقق اهداف سند ملی و …. می‌باشد.

 

وی گفت: بافت فرسوده شهری خاطر مردم را آزرده می کند و قطعا هر شهروند ما که خانه بیرون می آید باید فضای شهر یک آرامش خاصی به او بدهد.

IMG_2854

 

وی افزود: از آنجایی که بحث شهر و شهرنشینی یک مسئله بسیار حساس و پیچیده است و شهرداری نمی تواند به تنهایی از عهده ی همه مشکلات در بحث محله های فرسوده شهری برآید، می طلبد همه ی دستگاه های اجرایی در راستای شهری زیبا تلاش و همراهی کنند.

 

امینی روش ادامه داد: بازآفرینی در حقیقت یک مدل طراحی شهری عملیاتی است، که طرح می‌دهد، اجرا می‌کند و بستر را هم فراهم می‌کند تا رفتارهای نادرست شهری تغییر کند.

 

وی بزرگترین چالش شهری را بحث حاشیه نشینی دانست و گفت: در سال های گذشته مدیریت ،حفظ و حراست از محدوده شهر نشده است و تمام ذخایر شهری رفته است.

 

فرماندار جیرفت اظهار کرد: این فضای شهری برازنده مردم جیرفت نیست و عدم همکاری با اداره راه و شهرسازی باعث شده است که این وضعیت پیش آید.

 

وی ادامه داد: اگر تعامل سازنده بین دستگاه های اجرایی نباشد راه به جایی نخواهیم برد.

 

امینی روش تصریح کرد: گاهی اوقات ما به جای اینکه دنبال پول باشیم باید دنبال نظرات کارشناسی شده باشیم  و این قطعا می تواند منشا تحول باشد.

ه

 

مهندس ساردویی مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان نیز در این ستاد گفت: یکی از سیاست های وزارت راه و شهرسازی این است که شهر را طوری بسازد که مردم احساس خوبی داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: ما سالهاست که به قسمت های قدیمی و خوب شهر رسیدگی نکرده ایم و خوشبختانه این توفیق بود که مسکن و شهرسازی در جنوب  ایجاد شود و یک ظرفیت بسیار خوبی است.

 

ساردویی بیان کرد: در سال گذشته ۱۶ میلیارد توان از طرف اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری های جنوب کمک شده است.

 

وی گفت: شهرستان جیرفت باید در هر زمینه ای الگو باشد و طبق مصوبه ۲۷۰ محله در هر سال قرار است که بازسازی شود و سهم جیرفت در امسال ۳ محله بوده است.

 

مشایخی رئیس شورای شهر جیرفت نیز در این ستاد گفت: شهرداری و شورای شهر آمادگی کامل دارد که با هماهنگی های صورت گرفته با اداره کل راه و شهرسازی همکاری کند.

 

نعمتی بخشدار مرکزی جیرفت نیز در این جلسه با ابراز نگرانی تصریح کرد: خیلی از روستاهای بخش مرکزی در حاشیه شهر قرار دارند و از آنجایی که شهر رو به گسترش است و امکان دارد تا چند سال آینده خیلی از روستاهای ما نظیر خالق آباد،اکبرآباد، چینه ، ملک آباد ،بهجرد و غیره به شهر بپیوندند باید از همین حالا برنامه مدون شهری برای این روستاها ترتیب داده شود که در آینده به مشکل نخوریم.

IMG_2857 IMG_2865

 

انتهای پیام/.

 

 

 

 

 

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هفده =