. دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 12664 تاریخ انتشار : سه شنبه 15 تیر 1395 | 02:51 ق.ظ

در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان :

فرماندارجیرفت:به تمامی بخشداران دستور داده شده است تا در هر ۲۸۰ دهیاری شهرستان جیرفت یک طرح اقتصاد مقاومتی اجرا شود

 به گزارش سایت خبری تحلیلی کنارصندل ،احمد امینی روش ظهر دیروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان جیرفت گفت: به تمامی بخشداران دستور داده شده است تا در هر ۲۸۰ دهیاری شهرستان جیرفت یک طرح اقتصاد مقاومتی اجرا شود. وی افزود: البته این طرح ها باید اصولی و برنامه ریزی شده باشد.     […]

 به گزارش سایت خبری تحلیلی کنارصندل ،احمد امینی روش ظهر دیروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان جیرفت گفت: به تمامی بخشداران دستور داده شده است تا در هر ۲۸۰ دهیاری شهرستان جیرفت یک طرح اقتصاد مقاومتی اجرا شود.

وی افزود: البته این طرح ها باید اصولی و برنامه ریزی شده باشد.

 

IMG_2868

 

فرماندار جیرفت ادامه داد: دو سال گذشته ۱۲۰ طرح در زمینه اقتصاد مقاومتی در شهرستان جیرفت تعریف شد که ۳۷ طرح به بهره برداری رسیده و هم اکنون فعال هستند.

 

وی افزود:با اجرای این ۳۷ طرح در جیرفت بصورت مستقیم برای ۶۰۰ نفر اشتغالزایی شده است و این طرح ها برای سایر طرح ها الگو هستند.

IMG_2870

 

وی افزود: استاندار کرمان نگاه اقتصادی خود را با طرح مثلث توسعه نمایان کرد که شاهد تحول خوبی در تمام استان بوده ایم.

 

وی با اشاره به اجرای موفقیت آمیز مثلث توسعه اقتصادی در کرمان گفت: در این زمینه استان کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور شناخته شد که این نشان از عملکرد خوب مجموعه استان می باشد.

 

وی گفت: سایر طرح ها در حال پیگیری برای رفع موانع برای رسیدن به بهره برداری هستند که با پیگیری های ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان مشکلات این طرح ها برطرف خواهد شد.

IMG_2878

 

امینی روش بیان کرد: در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان به دنبال رفع موانع تولید، تامین و تجهیز منابع مالی، جذب مشارکت مردمی و شناسایی واحدهایی هستیم که با مشکل مواجه شدند لذا تمامی دستورالعمل ها به اعضای ستاد ابلاغ شده است.

 

فرماندار جیرفت گفت: یکی از جنبه های اقتصاد مقاومتی مصرف بهینه است لذا همه باید در ایجاد فرهنگ صحیح مصرف در جامعه تلاش کنیم.

 

وی عنوان کرد: پتانسیل عمده این شهرستان بخش کشاورزی است لذا باید در زمینه الگوی کشت و مصرف بهینه آب برنامه ریزی و نظارت بیشتری صورت گیرد.

 

امینی روش افزود: تنها راه برون رفت از اقتصاد بیمار کشور، اجرای اقتصاد مقاومتی است و تمامی کارشناسان اقتصادی در این مورد اتفاق نظر دارند.

IMG_2887

 

وی با اشاره به انتخاب شعار سال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: فرهنگ اقتصاد مقاومتی را باید در جامعه نهادینه کرد تا عملیاتی شود.

 

وی ادامه داد: برای نهادینه کردن این فرهنگ نیاز به همکاری اصحاب رسانه، ائمه جمعه و جماعات و مردم داریم که باید به میدان عمل وارد شوند.

 

فرماندار جیرفت گفت: اقتصاد مقاومتی به تنهایی اجرایی نمی شود و مستلزم عزم ملی و جدی است.

 

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی متعلق به بخش یا شخص خاصی نیست و برای عملیاتی شدن این مهم نیاز به همکاری همه دستگاه ها بخصوص مردم است لذا دولت زمینه حضور همه را فراهم کرده است. وی گفت: اقتصاد مقاومتی باید از مناطق محروم و کمتر برخوردار شروع شود تا تاثیر در جامعه داشته باشد.

 

فرماندار جیرفت گفت: یکی از پیامدهای سرمایه گذاری در روستاها عدم مهاجرت روستاییان به شهر است که با فراهم کردن امکانات اولیه آب، برق، بهداشت، راه و مدرسه موجب کاهش مهاجرت به شهرها شده است.

 

وی افزود: نگاه دولت به روستاها به عنوان بنگاه های اقتصادی می باشد و در این زمینه به دنبال فراهم کردن زیرساخت های اولیه برای حضور سرمایه گذاران است.

 

IMG_2875 IMG_2877 IMG_2891

انتهای پیام/.

 

 .

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =