. پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 12661 تاریخ انتشار : سه شنبه 15 تیر 1395 | 02:22 ق.ظ

منصور نعمتی بخشدار مرکزی جیرفت:

۷۶ دهیار در بخش مرکزی جیرفت مشغول به فعالیت هستند

  به گزارش سایت کنارصندل ، منصور نعمتی ظهردیروز ( ۱۴ تیر ) با تبریک سالروز تاسیس دهیاری ها گفت: در سال ۱۳۷۷ با تصویب مجلس شورای اسلامی به وزارت کشور اجازه داده شد به منظور اداره ی امور روستاها، سازمانی به نام دهیاری با توجه به موقعیت محل و با درخواست اهالی روستا و […]

untitled

 

به گزارش سایت کنارصندل ، منصور نعمتی ظهردیروز ( ۱۴ تیر ) با تبریک سالروز تاسیس دهیاری ها گفت: در سال ۱۳۷۷ با تصویب مجلس شورای اسلامی به وزارت کشور اجازه داده شد به منظور اداره ی امور روستاها، سازمانی به نام دهیاری با توجه به موقعیت محل و با درخواست اهالی روستا و به صورت خودکفا با شخصیت حقوقی مستقل در روستاها تاسیس کند.

 

وی افزود: اساس نامه ی دهیاری ها در سال ۱۳۸۰ به تصویب هیات وزیران رسید و طبق این مصوبه دهیاری یک نهاد عمومی غیر دولتی محسوب می شود.

 

بخشدار مرکزی جیرفت بیان داشت: دهیاری ها از بدو تشکیل تاکنون با استفاده از همیاری و مشارکت مردم و کمک های دولتی به منظور رفع نیازمندی های مردم از جمله جمع آوری زباله، ارائه خدمات عمومی و توسعه معابر، ایجاد فضای سبز و پارک اقداماتی انجام داده اند .

 

به گفته وی هدف دهیاری ها خدمت خالصانه به مردم شریف شهرستان جیرفت است و در این زمینه از تمام ظرفیت ها استفاده می کنیم.

 

نعمتی با اشاره به اینکه در بخش مرکزی جیرفت ۸۸ دهیاری در حال فعالیت هستند، ابراز داشت: ۷۶ دهیار در جیرفت مشغول به فعالیت هستند که که در این میان ۶۷ نفر مرد و ۹ دهیار خانم مشغول خدمت به مردم هستند.

 

وی با اشاره به نقش و اهمیت شورا در روستا، تصریح کرد: در مجموع در شهرستان ۳۰۷ عضو شورای اسلامی داریم که در ۹۷ روستا مشغول به فعالیت هستند.

 

بخشدار مرکزی اظهار داشت: بخش مرکزی جیرفت با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر، دارای ۵ دهستان دولت آباد، اسلام آباد، اسفندقه، هلیل، خاتون آباد است.

 

وی خاطرنشان کرد: از یک طرف دهیاران باید تمام تلاش خود را جهت بهبود وضعیت روستاها انجام دهند و از طرف دیگر قطعا نقاط ضعفی وجود دارد که نیازمند همراهی و همفکری مردم هستیم تا بتوانیم با کیفیت بیشتری خدمات ارائه بدهیم.

منبع:شبستان

انتهای پیام.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 19 =