. پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 13297 تاریخ انتشار : دوشنبه 28 تیر 1395 | 03:01 ق.ظ

فرماندار جیرفت:سواد ، شاخصه توسعه در هر جامعه محسوب می شود/ اراده دولت بر ریشه کنی بی سوادی است

به گزارش سایت کنارصندل ،فرماندار شهرستان جیرفت گفت:یکی از شاخص های توسعه در هر کشور میزان افراد با سواد آن است و در این راستا دولت نیز نهضت ریشه کنی بی سوادی را بنا نهاده و با تمام توان در حال پیشرفت است. احمد امینی روش در نشست ستاد پشتیبانی سواد آموزی جنوب کرمان افزود: […]

به گزارش سایت کنارصندل ،فرماندار شهرستان جیرفت گفت:یکی از شاخص های توسعه در هر کشور میزان افراد با سواد آن است و در این راستا دولت نیز نهضت ریشه کنی بی سوادی را بنا نهاده و با تمام توان در حال پیشرفت است.

c4v0fu92wz0ft0rtg052

احمد امینی روش در نشست ستاد پشتیبانی سواد آموزی جنوب کرمان افزود: امروز گام های بلندی برای توسعه جنوب استان کرمان برداشته شده و یکی از بازو های توانمد این توسعه نیروی انسانی تحصیل کرده و توانمند است لذا باید با تمام توان در راستای ریشه کنی بی سوادی گام برداریم.

 

وی تصریح کرد: پیشرفت در سواد آموزی باعث پیشرفت تکنولوژی، صنعت و بهداشت جامعه می شود که این امر در نهایت به افزایش درآمد و کاهش فقر در جامعه منجر خواهد شد.

 

امینی روش بیان کرد: تحقیقات ثابت کرده که فرزندانی که از والدین با سواد برخوردارند ، از ضریب هوشی بالاتری دارند.

twt6z65va5mt55nxxmzz

وی نیروی انسانی کارآمد و باسواد را ماندگار ترین سرمایه دانست و خاطرنشان کرد: باید برای ریشه کنی بی سوادی عزم همگانی در همه دستگاه های اجرایی و مردم ایجاد شود لذا حرکت جهادی نیاز است.

 

وی با اشاره به زمینه سازی حضور اقشار مردم در این طرح تصریح کرد: در این طرح ائمع جمعه، رسانه ها، صدا و سیما باید زمینه حضور مردم را فراهم کنند و در کنار آن دهیاران و بخشداران روستا به روستا را رصد کنند و آمار دقیق بی سوادین را گزاش کنند.

 

فرماندار جیرفت گفت: ریشه کنی بی سوادی باید در جامعه به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود و در این راستا دولت با عزم جدی در حال حرکت است.

p8dg8vl6yxge51l0bp7h

وی خاطرنشان کرد: اداره کل عشایری جنوب کرمان آمار عشایر بی سواد را جمع آوری و برای برنامه ریزی به سواد آموزی تحویل نماید.

 

امینی روش ادامه داد: برنامه ابلاغی برای ریشه کنی بی سوادی در سال گذشته یکهزارو ۹۸۴ نفر بوده که ۹۹۶ نفر با سواد شده اند.

 

وی تصریح کرد: برای سال جاری بیش از یکهزارو ۷۵۰ نفربی سواد باید ششناسایی و باسواد شوند

 

dmdph6wtx6k17mot6el1

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 4 =