. پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲

کد خبر: 13815 تاریخ انتشار : پنجشنبه 7 مرداد 1395 | 19:05 ب.ظ

نشست معاون استاندار با اعضای خانه مطبوعات جنوب کرمان

به گزارش سایت کنارصندل, نشست صمیمی معاون استاندار، مدیر کل روابط عمومی و مشاور استاندار سیف الهی، عظیم زاده و نخعی با رییس و اعضای خانه ی مطبوعات جنوب کرمان به نمایندگی از استاندار محترم در بازگشت از قلعه گنج در محل اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب در شهر جیرفت برگزار شد. […]

به گزارش سایت کنارصندل, نشست صمیمی معاون استاندار، مدیر کل روابط عمومی و مشاور استاندار سیف الهی، عظیم زاده و نخعی با رییس و اعضای خانه ی مطبوعات جنوب کرمان به نمایندگی از استاندار محترم در بازگشت از قلعه گنج در محل اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب در شهر جیرفت برگزار شد.

IMG-20160728-WA0031

 

سیف الهی پس از استماع سخنان کلیه ی اعضای خانه ی مطبوعات بیان داشت: استاندار به عنوان نماینده عالی دولت به ۲۳ شهرستان استان نگاهی بر مبنای اعتدال و عدالت دارد و توسعه ی متوازن استان را نقشه ی راه پیشرفت همه جانبه قرار داده است در این راستا ۷ شهرستان جنوبی که قریب یک سوم استان را به خود اختصاص داده اند همیشه مورد توجه بوده اند.

 

وی گفت: در منطقه بندی ابتکاری استاندار بر مبنای اقتصاد مقاومتی ۵ شهرستان کهنوج بزرگ بر مبنای الگوی اقتصاد مقاومتی قلعه گنج با مدیریت معین جناب اقای سعیدی کیا و همچنین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سردار عبدالهی و با پشتیبانی معاون استاندار جناب اقای مهندس فتوت مسیر توسعه را طی می نمایند.


وی ادامه داد: همچنین از آنجا که آب و خاک و اقلیم تولیدات انبوه کشاورزی را در جیرفت و عنبرآباد با دستان توانمند مردم دو شهرستان رقم زده است و همه ساله در زمان فروش محصول کم و بیش با مشکل مواجه می شوند زمینه ی بازاریابی، فراوری و صادرات محصولات با مدیریت معین منطقه جناب آقای جلال پور رییس اتاق بازرگانی کشور و پشتیبانی جناب آقای مهندس فتوت به سوی توسعه حرکت می نمایند.

 

سیف الهی در خصوص جازموریان و هلیل رود بیان داشت:از بیش از یک سال قبل استاندار محترم موضوع جازموریان را در سطح ملی مطرح نمود و جلسات متعددی در استان و تهران برگزار گردید تا مشابه دریاچه ارومیه موضوع به صورت ملی پیگیری شود.

 

وی در ادامه گفت: حوزه ی آبریز جازموریان در پهنه ای بین استان کرمان و سیستان و بلوچستان پراکنده شده است و منابع آبی آن از طرق مختلف تامین می شده است آنچه امروز اتفاق افتاده تحت تاثیر خشکسالی های متوالی است و به جز سال ۷۱ و ۷۰ همیشه خروجی آب از سد جیرفت بیش از ورودی به آن بوده است.

 

وی بیان داشت نقشه ی حوزه ی آبریز مشخص می کند قریب ۷ میلیون هکتار وسعت داردکه حدود ۳/۵ میلیون هکتار آن در استان کرمان و بقیه در استان سیستان و بلوچستان است و رودهای کوچک و بزرگ دائمی و فصلی به این حوزه وارد می شده اند اگر چه دو رود اصلی آن هلیل و بمپور می باشند بخشی از آب جازموریان از کوه های جبالبارز نیز تامین می شده است با این وجود جناب اقای رزم حسینی دستور داده است مطالعات سدهای جیرفت که از چندین سال قبل انجام شده است و سد صفارود و همچنین بندهای خاکی کوچک آب و خاک و پروژه های آبخیزداری که همگی قبل از دولت یازدهم مطالعه و و اجرا شده اند توسط کارشناسان فنی بررسی و بدون هر گونه پرده پوشی نتایج و اثرات آن به اطلاع مردم رسانیده شود و حتی اگر حق و حقوقی در نظر گرفته شده و اجرایی نشده به مرحله اجرا درآید.

 

وی گفت: سد صفارود از چندین سال گذشته مطالعه شده و میزان آب در نظر گرفته شده برای شرب به اندازه ی ۴۰ حلقه چاه است و هدف اصلی احداث تونل انتقال آب دریای عمان به دشت مرکزی است نتایج دقیق آن بررسی ها ظرف دو هفته آینده از طریق رسانه ها با تشکیل جلسه به اطلاع مردم رسانده می شود.


در پایان به سایر سوالات نیز پاسخ داده شد و از اعضای خانه ی مطبوعات دعوت نمود تا در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی جنوب که با حضور استاندار محترم،معاونین،فرمانداران،ائمه محترم جمعه،نمایندگان محترم مردم و مسوولین معین منطقه و مدیران شهرستانی و استانی که در کرمان برگزار می شود حضور یابند.


همچنین جناب اقای عظیمی زاده با تبیین سیاست های دولت تدبیر و امید راه های ارتباط موثر با رسانه ها را تشریح و اعلام داشت در راستای ایجاد دولت شیشه ای و اطلاع رسانی شفاف ارتباط لازم با رسانه های جنوب بیش از پیش تقویت خواهد شد.

 

انتهای پیام/.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 1 =