. چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 15704 تاریخ انتشار : دوشنبه 15 شهریور 1395 | 04:18 ق.ظ

نماینده مردم ۵ شهرستان جنوبی استان کرمان:

۹۰ درصد جمعیت جنوب استان کرمان زیرپوشش بیمه سلامت هستند/ باید این منطقه توسط مسئولان استانی و کشوری به شکل ویژه دیده شود

به گزارش کنارصندل ،نماینده مردم شهرستان‌های کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، رودبار و فاریاب در مجلس با بیان اینکه ۹۰ درصد جمعیت جنوب استان کرمان زیرپوشش بیمه سلامت هستند گفت:  باید این منطقه توسط مسئولان استانی و کشوری به شکل ویژه دیده شود.     دکتراحمد حمزه بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تغییرات […]

به گزارش کنارصندل ،نماینده مردم شهرستان‌های کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، رودبار و فاریاب در مجلس با بیان اینکه ۹۰ درصد جمعیت جنوب استان کرمان زیرپوشش بیمه سلامت هستند گفت:  باید این منطقه توسط مسئولان استانی و کشوری به شکل ویژه دیده شود.

 

 

۲۰۱۶۰۶۱۰۶۱۲۰۳۹۹۵۶۱_Orig

دکتراحمد حمزه بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تغییرات بنیادی در حوزه بهداشت و درمان جنوب استان کرمان از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت بی‌نظیر بوده که این امر مرهون زحمات مسئولان مربوطه است.

 

وی با بیان اینکه مهم‌ترین خدمات دولت تدبیر و امید در سطح داخلی طرح تحول نظام سلامت است افزود: جنوب استان کرمان با بقیه مناطق استان و کشور تفاوت دارد و این تفاوت باید در کارهای ما دیده شود.

 

نماینده مردم شهرستان‌های کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، رودبار و فاریاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۹۰ درصد جمعیت جنوب استان کرمان زیرپوشش بیمه سلامت هستند، تصریح کرد: باید این منطقه توسط مسئولان استانی و کشوری به شکل ویژه دیده شود.

 

حمزه افزود: بیمارستان‎ها و درمانگاه‌های این منطقه منبع درآمدی غیر از بیمه سلامت در اختیار آنها نیست  و اگر معوقات آنها طولانی شود صدمات شدیدی می‎بینند.

 

وی با بیان اینکه کسورات مالی در حوزه بهداشت و درمان جنوب استان کرمان باید کاهش پیدا کند، تصریح کرد: از کسورات پایشی سخت‌گیری شود اما در کسورات جمعیتی باید رعایت جنوب استان شود.

 

نماینده مردم شهرستان‌های کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، رودبار و فاریاب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از یک میلیون جمعیت ۵۳۰ هزار نفر زیرپوشش بیمه هستند که تقریباً نصف جمعیت آن زیرپوشش بیمه داده نیست  اما از خدمات بیمه‎ای استفاده می‌کنند.

 

حمزه عنوان کرد: مقرر شده است به ازای هر یک پیامکی که در شبکه‌های تلفن رد بدل می‎شود یک تومان از آن برای بیمه لحاظ شود که این در کمیسیون تصویب شده  و رقم قابل توجهی است.

 

وی با اشاره به اینکه شورای عالی بیمه و دبیرخانه بیمه و سازمان بیمه از وزارت رفاه جدا شده است، خاطرنشان کرد: این مهم به وزارت بهداشت ادغام شده به این امید که در خدمت رسانی به مردم نقش مثبت‌تر و بهتری داشته باشد

 

منبع:تسنیم

انتهای پیام/.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =