. چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 17741 تاریخ انتشار : جمعه 30 مهر 1395 | 21:57 ب.ظ

جیرفت و رفسنجان با ۱۲ پرواز جزو ساکت ترین فرودگاه های کشور هستند

به گزارش سایت کنارصندل، آمارهای منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها نشان از آن دارد که همچنان نگرانی بزرگ وزارت راه و شهرسازی مبنی بر بلااستفاده ماندن بسیاری از فرودگاه های ایران بر جای خود باقی است. در شرایطی که فرودگاه های بزرگ از بالا بودن تعداد مسافران گلایه دارند، تعداد زیادی از فرودگاه های […]

به گزارش سایت کنارصندل، آمارهای منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها نشان از آن دارد که همچنان نگرانی بزرگ وزارت راه و شهرسازی مبنی بر بلااستفاده ماندن بسیاری از فرودگاه های ایران بر جای خود باقی است.
در شرایطی که فرودگاه های بزرگ از بالا بودن تعداد مسافران گلایه دارند، تعداد زیادی از فرودگاه های کشور حتی در طول روز یک پرواز را نیز به ثبت نرسانده اند.
در ماه گذشته ۳۵ فرودگاه از مجموع ۴۹ فرودگاه فعال ایران، حتی یک درصد از کل پروازهای انجام شده را نیز به خود اختصاص نداده اند و در این آمار نام فرودگاه های مراکز استانی چون کرمان، زاهدان، رشت، ارومیه، گرگان، سنندج، یاسوج، شهرکرد، همدان، اراک و زنجان به چشم می خورد.
بر اساس گزارش منتشر شده از شهریور ماه، ۲۰ فرودگاه ایران حتی صد پرواز در ماه را نیز تجربه نکرده اند و عملکرد بعضی فرودگاه ها حتی به یک پرواز در طول هر روز نیز نمی رسد.
در این ماه فرودگاه های خوی و زنجان با ۱۸ پرواز، بم با۱۶ پرواز، جیرفت و رفسنجان با ۱۲ پرواز و شاهرود تنها با هشت پرواز ساکت ترین فرودگاه های کشور را تشکیل داده اند.

با وجود آنکه اصلی ترین واکنش به این رکود در فرودگاه های کوچک، رساندن هواپیماهای کوچک به ناوگان کشور است و به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور لااقل چند فروند از این هواپیماها به ایران خواهد رسید اما تا آن زمان همچنان تعداد زیادی از فرودگاه های ایران بدون فعالیتی جدی به کار خود ادامه خواهند داد.
منبع:ایسنا
download-4

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =