. پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲

کد خبر: 18364 تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آبان 1395 | 12:43 ب.ظ

امضای ۲ تفاهم نامه همکاری دانشگاه جیرفت و دو مجموعه تحقیقاتی واداره کل در حوزه جنوب استان/تصاویر

به گزارش کنارصندل ، ۲ تفاهم نامه همکاری دانشگاه جیرفت و دو مجموعه تحقیقاتی واداره کل در حوزه جنوب استان امضا شد. رییس دانشگاه جیرفت در حاشیه  امضای این دو تفاهم نامه همکاری گفت: جنوب استان کرمان به ویژه شهرستان جیرفت از ظرفیتهای خوبی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی برخوردار است که  می طلبد […]

به گزارش کنارصندل ، ۲ تفاهم نامه همکاری دانشگاه جیرفت و دو مجموعه تحقیقاتی واداره کل در حوزه جنوب استان امضا شد.

img_8264

رییس دانشگاه جیرفت در حاشیه  امضای این دو تفاهم نامه همکاری گفت: جنوب استان کرمان به ویژه شهرستان جیرفت از ظرفیتهای خوبی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی برخوردار است که  می طلبد مجموعه های دانشگاهی و تحقیقاتی با استفاده از داشته های مشترک زمینه بهره برداری بهتر و ارائه راهکارهای اموزشی و تحقیقاتی برای  برون رفت از مشکلات این حوزه ها را برنامه ریزی کرد.

 

ناصر برومند افزود: دانشگاه جیرفت با دارابودن اعضای هیئت علمی توانمد زمینه مناسبی را برای همکاری بین بخشی با دیگر دستگاه های دولتی در شهرستان فراهم کرده است.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه جیرفت تنها دانشگاه استان است که دانشکده منابع طبیعی را دارد افزود: این ظرفیت دانشجویی و اعضای هیئت علمی می تواند کارهای تحقیقاتی میدانی خوبی را با همکاری مراکز تحقیقاقی رقم بزند که ما حصل آن توجه  بهتر به منابع طبیعی و استفاده بهتر از بستر حوزه منابع طبیعی در جنوب استان شود.

img_8310

وی وجود چالشها و مشکلات به وجود آمده در عرصه های منابع طبیعی و در کنار آن بی توجهی به ذخایر ارزشمند منابع طبیعی در طول سالیان گذشته را یادآور شد وگفت: کارهای تحقیقاتی و علمی جلوی خیلی از مشکلات حال وآینده در عرصه کشاورزی و منابع طبیعی را خواهد گرفت .

 

رییس دانشگاه جیرفت گفت: امروز با امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه جیرفت و اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری جنوب استان را داشتیم که در این تفاهم نامه در ۹ بند به امضای طرفین رسید زمینه های همکاری های نزدیکتر از قبیل همکاری در کارهای پژوهشی ، استفاده از کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان در پروژه های تحقیقاتی و میدانی، توجه به برگزاری همایشهای مشترک علمی در دانشگاه ،استفاده از ظرفیت اعضای هیئت علمی دانشگاه جیرفت در ارائه مشاوره در بحران ها و…بین این اداره کل با دانشگاه جیرفت و به ویژه دانشکده منابع طبیعی فراهم شد.

img_8302

برومند با بیان اینکه تفاهم نامه دیگری هم با مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی جنوب استان امروز در این دانشگاه به امضا رسید گفت: انجام فعالیتهای کشاورزی در منطقه نیازمند تحقیقات علمی و پژوهشی است تا از بروز مشکلات و چالشها در این حوزه جلوگیری کند.

 

وی ظرفیت مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی جنوب استان با اعضای هئیت علمی توانمند و خبره را زمینه ساز همکاری نزدیکتر با دانشگاه جیرفت در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی دانست و بیان کرد: همکاریهای دانشگاه جیرفت و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی جنوب استان  در راستای این تفاهم نامه ۵ بندی از این پس بیشتر خواهد شد.

img_8313 img_8306 ۴۲۶۳۳۴۷۳۸_۹۲۰۸۴ img_8266

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + پنج =