. چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 18760 تاریخ انتشار : سه شنبه 25 آبان 1395 | 13:59 ب.ظ

معاون اول رئیس جمهور

تبدیل شدن جیرفت به استان را بررسی می‌کنیم و زیرساخت‌های لازم برای این امر باید ایجاد شود

به گزارش کنارصندل ،معاون اول رئیس جمهور گفت: بعد از این سفر، تبدیل شدن جیرفت به استان را بررسی می‌کنیم و زیرساخت‌های لازم برای این امر باید ایجاد شود و امیدوارم بتوانیم جیرفت و عنبرآباد را توسعه دهیم. اسحاق جهانگیری شب گذشته در دیدار مردمی و ستاد توسعه شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در محل مسجدالرسول(ص) […]

img_9057

به گزارش کنارصندل ،معاون اول رئیس جمهور گفت: بعد از این سفر، تبدیل شدن جیرفت به استان را بررسی می‌کنیم و زیرساخت‌های لازم برای این امر باید ایجاد شود و امیدوارم بتوانیم جیرفت و عنبرآباد را توسعه دهیم.

اسحاق جهانگیری شب گذشته در دیدار مردمی و ستاد توسعه شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در محل مسجدالرسول(ص) ایام اربعین حسینی را تسلیت گفت.

جهانگیری اظهار داشت: در سال‌های اخیر مردم ایران و عراق بار دیگر پیاده‌روی به سمت کربلای معلا و بارگاه بزرگ اباعبدالله الحسین(ع) را زنده کرده‌اند و این روزها میلیون‌ها عاشق اهل‌بیت‌(ع) به سمت کربلا با پای‌پیاده در حرکت هستند.

وی بیان داشت: مردم عراق میزبان زائران عزیز هستند و از دولت و مردم عراق برای زحمات‌شان تشکر می‌کنیم.

جهانگیری ابراز داشت: در موقعیتی قرار داریم که منطقه حساس است و دشمنان انقلاب و اسلام برای اینکه چهره خشنی از اسلام ارائه دهند و اسلام‌هراسی را در دنیا جا بیندازند که مسلمانی مصادف با کشتار، قتل و غارت است، گروه‌های تکفیری را راه انداخته‌اند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: داعشی‌ها با این قصد راه افتادند که ایران را ناامن کنند و نشود اجتماع آرامی را برگزار کرد و ایران را با خطر متعدد روبه‌رو کنند.

وی افزود: با فضل الهی و تلاش نیروهای مسلح و رهبری داعیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی نه‌تنها ایران ناامن نشد، بلکه می‌توان با صراحت اعلام کرد، ایران تنها کانون امن منطقه است و این شرایط امن حتی در کشورهای اروپایی وجود ندارد.

جهانگیری تصریح کرد: قدرت‌های بزرگ برای تامین امنیت منطقه به سوی ایران دست دراز کرده‌اند و می‌دانند اگر مشورت ایران نبود وضعیت بسیار نامطلوب‌تر بود.

معاون اول رئیس جمهوری ابراز داشت: امروز به سمت توسعه و پیشرفت کشور گام‌های بلندی بر می‌داریم هرچند محدودیت منابع داریم و در سال‌های گذشته به علت تحریم‌های ناجوانمردانه نتوانستیم آن‌طور که شاید و باید به توسعه مناطق عقب‌افتاده کشور بپردازیم و نتوانستیم آن‌طور که لازم بود، ایجاد شغل کنیم و معیشت مردم را تامین کنیم.

وی افزود: بعد از توافق هسته‌ای شاهد برداشته شدن بخشی از تحریم‌ها هستیم و بقیه تحریم‌ها باید برداشته شود و اینکه گفته می‌شود اگر فلانی رئیس جمهور آمریکا شد به توافق عمل نمی‌کند، خودشان هم می‌دانند این حرف‌ها دیگر خریداری ندارد و با یک ملت و نظام بزرگ و ثبات‌ساز در منطقه نمی‌شود با این زبان سخن گفت.

جهانگیری ادامه داد: به دولت قانونی و منطقی نمی‌توان اعلام کرد، توافق هسته‌ای را به هم می‌زنم و کسی قادر نیست این را بگوید و ایران امروز دیگر ایران منزوی و تنها نیست و حرف ایران در دنیا حرف است و دولت‌ها و ملت‌ها به ایران توجه دارند و آنها با این سخنان می‌خواهند دل ملت ایران را خالی کنند.

سیاست‌های ابلاغی رهبری ایران را از فشار اقتصادی نجات می‌دهد

وی تصریح کرد: موانع توسعه کشور را برطرف می‌کنیم و زمینه‌ای را به وجود می‌آوریم که جای‌جای کشور به کارگاه سازندگی تبدیل شود و منابع داخلی و خارجی را بسیج می‌کنیم.

جهانگیری تاکید کرد: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری می‌تواند ایران را از فشار اقتصادی نجات دهد و این سیاست‌ها است که قلعه‌گنج را به یکی از کانون‌های توسعه کشور تبدیل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اطمینان می‌دهم با تکیه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گام‌های بلندی بر می‌داریم و همه افراد صاحب نفوذ باید در این زمینه تلاش کنند و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، نقشه راه اداره کشور و نقشه راه رفع محرومیت و ایجاد فضای اشتغال ایران است.

تبدیل جیرفت به استان را بررسی می‌کنیم

معاون اول رئیس جمهور عنوان کرد: مصمم هستیم به‌عنوان دولت به دستور رئیس جمهوری محرومیت‌ها را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی جیرفت مهمترین نقطه توسعه ایران است که با محدودیت‌های مواجهه است، بیان داشت: کشور ما با بحران آب روبه‌رو است و باید کشت‌های گلخانه‌ای را در جیرفت توسعه دهیم و کشاورزی جیرفت نیازمند صنایع تبدیلی است.

جهانگیری ادامه داد: گاز مهمترین منبع برای پتروشیمی است و امیدوارم با آمدن گاز به جیرفت و عنبرآباد شاهد احداث کارخانه پتروشیمی در این مناطق باشیم و اتصال جیرفت به شبکه راه‌آهن سراسری در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان سخنان خود در زمانی که جمعی از حاضران در جلسه شعار «استان سبزواران، حق جنوب کرمان» تصریح کرد: بعد از این سفر، تبدیل شدن جیرفت به استان را بررسی می‌کنیم و زیرساخت‌های لازم برای این امر باید ایجاد شود و امیدوارم بتوانیم جیرفت و عنبرآباد را توسعه دهیم.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =