. پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 19058 تاریخ انتشار : دوشنبه 1 آذر 1395 | 19:52 ب.ظ

مدیر جهاد کشاورزی جیرفت از پایان برداشت انار از باغ‌های این شهرستان خبرداد

به گزارش سایت کنارصندل، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت از پایان برداشت انار از سطح ۴۰۰ هکتار باغ‌های این شهرستان خبرداد. علی سالاری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه این شهرستان به دلیل داشتن تنوع آب و هوایی قابلیت کشت و برداشت محصولات سردسیری و گرمسیری مختلفی را به خود اختصاص داده است […]
به گزارش سایت کنارصندل، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت از پایان برداشت انار از سطح ۴۰۰ هکتار باغ‌های این شهرستان خبرداد.
علی سالاری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه این شهرستان به دلیل داشتن تنوع آب و هوایی قابلیت کشت و برداشت محصولات سردسیری و گرمسیری مختلفی را به خود اختصاص داده است ، گفت: باغداران انار در شهرستان جیرفت  را از سطح ۴۰۰ هکتار باغ‌های این شهرستان برداشتکردند.
وی با بیان اینکه از هر هکتار باغ انار در این شهرستان ۱۲ تن محصول برداشت شده است، افزود:  ۴ هزار و ۵۰۰ تن محصول در این شهرستان برداشت شده است.
سالاری با اشاره به اینکه جبالبارز ، دلفارد و اسفندقه بیشترین باغ انار را دارا هستند ، خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی، انار مرغوبی در این مناطق تولید می شود.
وی  عمده ترین ارقام انار در این شهرستان را رباب، سیاه ملس و گونه‌های محلی دانست و تصریح کرد: محصول تولیدی انار این مناطق به شهرستان‌های همجوار و استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان ارسال می‌شود.
آغاز برداشت انار در جیرفت

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 12 =