. چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 19390 تاریخ انتشار : شنبه 13 آذر 1395 | 17:10 ب.ظ

فرماندار جیرفت درجلسه ای با مدیرکل انتقال خون استان کرمان:

پایگاه انتقال خون نیاز اساسی بیمارستان های جنوب کرمان است /امکانات پایگاه انتقال خون جیرفت با جمعیت زیر پوشش همخوانی ندارد

به گزارش کنارصندل ،فرماندار جیرفت گفت: پایگاه انتقال خون جیرفت فرآورده های خونی جنوب کرمان را پوشش می دهد و امکانات این مجموعه با جمعیت زیر پوشش همخوانی ندارد که نیازمند اعتبار ویژه است. احمد امینی روش روز شنبه در دیدار مدیرکل انتقال خون استان کرمان با اشاره به مشکلات فضای فیزیکی پایگاه انتقال خون […]

به گزارش کنارصندل ،فرماندار جیرفت گفت: پایگاه انتقال خون جیرفت فرآورده های خونی جنوب کرمان را پوشش می دهد و امکانات این مجموعه با جمعیت زیر پوشش همخوانی ندارد که نیازمند اعتبار ویژه است.

photo_2016-12-03_16-55-53

احمد امینی روش روز شنبه در دیدار مدیرکل انتقال خون استان کرمان با اشاره به مشکلات فضای فیزیکی پایگاه انتقال خون جیرفت افزود: سال آینده سعی می شود توجه ویژه ای برای فراهم کردن زیرساخت های این مجموعه صورت گیرد.
وی ادامه داد: پایگاه انتقال خون نیاز اساسی بیمارستان های جنوب کرمان است لذا باید در فراهم کردن زیرساخت های این پایگاه آینده نگری ویژه ای شود.
وی گفت: یکی از اولویت های مهم منطقه، توسعه زیرساخت های حوزه سلامت است و انتقال خون هم یکی از بخش های مهم در حوزه سلامت است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
فرماندار جیرفت بیان کرد: دستگاه های اجرایی با همکاری ائمه جمعه و جماعات و اصحاب رسانه در زمینه تشویق مردم برای اهدا خون کمک می کنند تا شاهد کمبود خون در این منطقه نباشیم.
وی افزود: انتقال خون در زمان زلزله تصادفات زنجیره ای نقش حیاتی دارد لذا باید توجه ویژه ای به زیرساخت های این بخش صورت گیرد.

photo_2016-12-03_16-55-46
مدیرکل انتقال خون استان کرمان هم گفت: پنج پایگاه انتقال خون در استان کرمان فعال است که پایگاه شهرستان جیرفت با توجه به پوشش منطقه جنوب کرمان اهمیت ویژه ای دارد.
روح الله میرزایی خلیل آبادی افزود: پایگاه انتقال خون جیرفت از لحاظ سخت افزاری در زمینه فضای فیزیکی و ایمنی ساختمان مشکل دارد که امیدواریم با همکاری فرماندار جیرفت این مشکل برطرف شود.
وی بیان کرد: سازمان انتقال خون دستگاه حیاتی است که در زمان بحران کمک های زیادی برای سلامت مردم انجام می دهد لذا باید توجه ویژه ای زیرساخت های این مجموعه شود.

photo_2016-12-03_16-55-38
رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان جیرفت نیز گفت: ۲۴۰ بیمار تالاسمی از خون و فرآورده های خونی پایگاه جیرفت استفاده می کنند.
علی بهزادی افزود: به صورت میانگین ماهیانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ واحد خون در این پایگاه دریافت می شود.
وی خاطرنشان کرد: پایگاه انتقال خون جیرفت فرآورده های خونی جنوب کرمان را پوشش می دهد و در زمینه خون هم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد زیر پوشش این پایگاه قرار دارند.

 

نظرات بینندگان:

  1. سیدی گفت:

    درود و خداقوت به فرماندار عزیز و پرتلاش ، که لحظه ای از پیگیری مسائل و مشکلات و خدمت به مردم دریغ نمی کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =