. پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 19849 تاریخ انتشار : پنجشنبه 25 آذر 1395 | 15:54 ب.ظ

زیاده خواهی حاکمیت استان کرمان، جنوب را نابود خواهد کرد

به گزارش سایت کنارصندل, بهروز محمدی سردبیر نشریه استدلال در چاپ هجدهم این نشریه نوشت: هلیل و جازموریان نابود شدند ولی همچنان مسئولان جنوبی سکوت کرده اند و قطعا این مسئولان به اصطلاح دلسوز به انتقال آب سرشاخه های هلل به صاحبان هفت باغ ها و امثالهم رضایت دارند و این لکه ننگی در تاریخ […]

به گزارش سایت کنارصندل, بهروز محمدی سردبیر نشریه استدلال در چاپ هجدهم این نشریه نوشت:

هلیل و جازموریان نابود شدند ولی همچنان مسئولان جنوبی سکوت کرده اند و قطعا این مسئولان به اصطلاح دلسوز به انتقال آب سرشاخه های هلل به صاحبان هفت باغ ها و امثالهم رضایت دارند و این لکه ننگی در تاریخ مدیریت آنها خواهد بود.

انتقال آب سرشاخه های هلیل که با شدت و سرعت زیادی در حال انجام است قطعا در آینده ای نزدیک جنوب را نابود خواهد کرد.

حال که سیاسیون کرمانی سد راه شده اند تا آب به جنوب نرسد مسئولان جنوبی هم بخاطر حفظ پست و مقام ، کرمانی ها را حمایت و با آنها همکاری می کنند.

تاریخ ثابت خواهد کرد که ظلم حاکمیت کرمان در راستای انتقال آب سرشاخه های هلیل باعث فجیع تر شدن اوضاع در منطقه جنوب خواهد شد و قطعا تاریخ ظلم حاکمیت استان به جنوب را به ثبت خواهد رساند.

سیاسیون جنوبی اعم از چپ و راست در مقابل خودخواهی سیاسیون دیار کریمان سر فرود آورده اند و این دلیل اصلی عقب ماندگی ها در منطقه جنوب است .

سیاسیون و حاکمیت استان مسرور از اجرایی شدن پروژه انتقال آب اکنون در پوست خود نمی گنجند و عده ای نیز با سکوت خود در این افتخار شریک هستند و بخاطر اجرای پروژه ویرانگر  برای مجریان این پروژه کف می زنند.

سوال اینجاست چرا باید خود کامگی حاکمیت استان موجب نابودی جنوب شود ؟ ایا غیر از این است که در تمامی سالهای گذشته در همه دولت ها فقط سکوت مسئولان جنوبی موجب این وضعیت در منطقه است ؟

حاکمیت استان در حالی در راستای اجرای این پروژه سر از پا نمی شناسد که اصلا به این موضوع فکر نکرده است که با اجرای پروژه انتقال آب سرشاخه های هلیل منطقه ای را به خطر می اندازد و یا اصلا جنوب برایشان مهم نیست؟

قطعا حاکمیت فعلی استان ادامه دهنده راهی است که سیاسیون در دولت های قبل آن را شروع کرده اند و هدف اصلی آن عقب ماندگی جنوب است .

سیاسیون دیار کریمان وقتی نتوانستند منابع غنی بخش صنعت و معدن ،اقلیم مناسب و خاک حاصلخیز را از منطقه جنوب بگیرند تصمیم بر آن گرفتند که با بستن آب بر روی جنوب این منطقه را بطور کلی نابود کنند.

حاکمیت بی عدالت استان در تمامی دولت ها با توزیع ناعادلانه اعتبارات و امکانات دولتی و مخالفت شدید با منطقه جنوب سعی بر آن داشته است وجهه حاکمیتی خود را به رخ کشد و در واقع زهر چشم از جنوبی ها گرفته و سیاسیون بی فکر جنوبی هم به دلیل سیاست زدگی در مقابل همه خواسته های نابجای حاکمیت سر فرود آورده و بقای مدیریت را به منافع مردمی ترجیح داده اند.

اینک که هلیل و جازموریان نفس هایشان به شماره افتاده و صدای ضجه هایشان به گوش می رسد حاکمیت بی تدبیر هم از ضعف مسئولین جنوبی استفاده کرده و در راستای اجرای پروژه ویرانگر انتقال آب سرشاخه های هلیل پا را در یک کفش کرده است .

هلیل و جازموریان در حالی در حال نابودی هستند که متاسفانه کارشناسان اهل فن در جنوب هم سکوت کرده اند و حرفی  نمی زنند.

کارشناسان و مسئولان ادارات آب منطقه ای جنوب ، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ، محیط زیست شهرهای جنوبی ،سازمان جهاد کشاورزی و … متاسفانه نیز در این راستا سکوت کرده و انگار نه انگار که در قبال این منطقه باید پاسخگو باشند.

سوال دیگری که در این راستا پیش می آید این است که آیا مسئولان امنیتی و اطلاعاتی تبعات حاصل از اجرای این طرح را رصد کرده اند و گزارشی را به سلسله مراتب کشوری ارجاع داده اند ؟

آیا نابودی هفت شهرستان جنوبی با جمعیت یک میلیون نفری که موجبات ایجاد ناهنجاری ها و بزهکاری های زیادی را فراهم خواهد آورد نمی تواند برای استان و کشور دردسر ساز باشد.

قطعا وقتی جنوب کرمان بخصوص کشاورزی آن نابود شودچه فاجعه ای در منطقه رخ خواهد داد؟

آیا مردمانی که سالها از بازوی خود نان خورده اند با نابودی کشاورزی منطقه به ناهنجاری ها روی نخواهند آورد؟

مسئولان امنیتی و اطلاعاتی کشور که مسائل را رصد و از ایجاد ناهنجاری ها جلوگیری می کنند به این نتیجه نرسیده اند که نابودی منطقه موجب ایجاد ناهنجاری ها خواهد شد؟

اکنون مسئولان جنوبی خود را به خواب زده اند و انگار که خبر ندارند جنوب در حال نابودی است و این موضوع مایه ی بسی تامل و تاسف است

بزرگان جنوبی در حالی سکوت کرده اند که ادعای آنها گوش فلک را کر کرده است.

و اما در پایان باید گفت: آقایان فرماندار، نمایندگان مجلس ، مدیران کل و سیاسیون پر مدعای منطقه نابودی جنوب و عقب ماندگی های موجود بخاطر ضعف شماست که برای حفظ پست و مقام در مقابل سیاست خصمانه کرمانی ها سکوت کرده اید و کمتر اعتراضی نمی کنید و امیدواریم تا به خود آمده و جنوب را از آینده ای غمبار نجات دهید.

 

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 18 =