. شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 20647 تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 دی 1395 | 12:42 ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر جیرفت:

برگزاری نمایشگاه کتاب موجب ارتقاء فرهنگ کتابخوانی در جامعه می شود

به گزارش کنارصندل ،رئیس شورای اسلامی شهر جیرفت ضمن تقدیر از برپایی نمایشگاه کتاب در جنوب استان کرمان گفت: برپایی اینگونه نمایشگاه ها موجب ارتقاء سطح فرهنگ کتابخوانی در جامعه خواهد شد. سید کمال خوشکام شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب جنوب کرمان به میزبانی شهرستان جیرفت ،افزود: نمایشگاه کتاب فرصت مناسبی برای […]

به گزارش کنارصندل ،رئیس شورای اسلامی شهر جیرفت ضمن تقدیر از برپایی نمایشگاه کتاب در جنوب استان کرمان گفت: برپایی اینگونه نمایشگاه ها موجب ارتقاء سطح فرهنگ کتابخوانی در جامعه خواهد شد.

سید کمال خوشکام شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب جنوب کرمان به میزبانی شهرستان جیرفت ،افزود: نمایشگاه کتاب فرصت مناسبی برای آشنایی علاقمندان به حوزه کتاب با سایر ناشران و تازه های کتاب است.
وی خاطرنشان کرد: پرداختن به مسائل فرهنگی و نقد و بررسی کتاب ها توسط فعالان این بخش نیز از دیگر مزایای نمایشگاه کتاب است.
خوشکام تصریح کرد: برپایی نمایشگاه کتاب و سایر نمایشگاه های فرهنگی در واقع یک نوع سرمایه گذاری برای رسیدن به اهداف فرهنگی در جامعه است و همه باید برای برگزاری این رویدادهای مهم همکاری کنند.
وی با بیان اینکه مانوس شدن با کتاب بهترین سرگرمی برای جوانان و نوجوانان است گفت: انس گرفتن جوانان با کتاب می تواند از بروز بسیاری از معضلات اجتماعی جلوگیری کند.
خوشکام با اشاره به نقش جوانان در هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: هر اندازه در حوزه دفاع مقدس کتاب چاپ شود و در اختیار جوانان قرار گیرد هنوز جای کار وجود دارد زیرا فرهنگ ایثار و شهادت بود که ایران اسلامی را به اوج قله های پیشرفت رساند.
وی با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: سایر ادارات و دستگاه های اجرایی منطقه در کنار ارائه کتاب در این نمایشگاه، دستاوردهای خود را در حوزه اقتصاد مقاومتی در قالب چاپ بروشور و کتابچه در معرض دید عموم قرار داده که جای تقدیر دارد.
رئیس شورای اسلامی شهر جیرفت تصریح کرد: شهرداری و شورای اسلامی جیرفت همواره حمامی فعالیت های فرهنگی در این شهرستان است.
چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب جنوب کرمان با شرکت ۴۰۰ ناشر و ارائه ۳۶۹ هزار عنوان کتاب با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تاریخ ۱۱ دی ماه در جیرفت گشایش یافت و تا ۱۶ دی ماه میزبان بازدیدکنندگان است.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان، هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد،‌ فاریاب،‌ رودبارجنوب، ‌کهنوج، ‌قعله گنج و منوجان را با جمعیت حدود یک میلیون نفر زیر پوشش دارد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفده =