. یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲

کد خبر: 20921 تاریخ انتشار : سه شنبه 21 دی 1395 | 17:19 ب.ظ

رئیس مرکز بهداشت جیرفت:

۲۳ هزار کودک در جیرفت علیه بیماری فلج اطفال واکسینه می شوند

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جیرفت گفت: ۲۳ هزار کودک در قالب ۵۵ هزار خانوار شهری و روستایی در این شهرستان علیه بیماری فلج اطفال واکسینه خواهند شد. به گزارش  کنارصندل ،محمدرضا مشایخی روز دوشنبه در نشست شورای بهداشت جیرفت افزود: مرحله نخست طرح ملی ریشه کنی فلج اطفال در ۲ مرحله از ۲۵ […]

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جیرفت گفت: ۲۳ هزار کودک در قالب ۵۵ هزار خانوار شهری و روستایی در این شهرستان علیه بیماری فلج اطفال واکسینه خواهند شد.

به گزارش  کنارصندل ،محمدرضا مشایخی روز دوشنبه در نشست شورای بهداشت جیرفت افزود: مرحله نخست طرح ملی ریشه کنی فلج اطفال در ۲ مرحله از ۲۵ تا ۲۹ دی ماه به مدت چهار روز و مرحله دوم نیز از ۳۰ بهمن تا چهارم اسفندماه سال جاری در این شهرستان اجرا می شود.
وی خاطرنشان کرد: ۲۱۵ تیم متشکل ۳۶۵ مامور بهداشت در شهرستان جیرفت کار ریشه کنی فلج اطفال را بر عهده دارند.
رئیس شبکه بهداشت جیرفت گفت: تمام کودکان ایرانی و مهاجران ساکن در مناطق پرخطر این بیماری با خوردن ۲ قطره فلج اطفال، علیه بیماری فلج اطفال واکسینه می شوند.مشایخی ابراز امیدواری کرد: با بسیج تمام نیروها و امکانات و همچنین هماهنگی‌ های برون‌ بخشی و درون ‌بخشی بزودی شاهد دستیابی به پوشش حداکثری در اجرای برنامه ریشه کنی فلج اطفال در جامعه خواهیم بود.
پولیومیلیت فلج اطفال نوعی بیماری ویروسی است که در آن ویروس مولد بیماری موجب آسیب تعدادی از سلول های نخاع شده و بدنبال آن تعدادی از عضلات اندام های بیمار فلج می شوند.
این بیماری با انجام واکسیناسیون تا حد زیادی در بسیاری از نقاط دنیا ریشه کن شده است ولی در بعضی کشورها مانند پاکستان و افغانستان همچنان وجود دارد.نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =