. جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 21477 تاریخ انتشار : شنبه 2 بهمن 1395 | 13:56 ب.ظ

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت:

باند چهار نفره اغفال در فضای مجازی متلاشی و سرشاخه اصلی باند به هلاکت رسید

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت گفت: طی یک عملیات هماهنگ باند چهار نفره اغفال در فضای مجازی متلاشی شد و سرشاخه اصلی باند به هلاکت رسید. به گزارش کنارصندل ، سرهنگ ماشاءالله ملایی روز شنبه در نشست خبری افزود: ۲۵ دی ماه سال جاری فردی با پلس ۱۱۰ جیرفت تماس گرفت و یک مورد اخاذی را […]

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت گفت: طی یک عملیات هماهنگ باند چهار نفره اغفال در فضای مجازی متلاشی شد و سرشاخه اصلی باند به هلاکت رسید.

به گزارش کنارصندل ، سرهنگ ماشاءالله ملایی روز شنبه در نشست خبری افزود: ۲۵ دی ماه سال جاری فردی با پلس ۱۱۰ جیرفت تماس گرفت و یک مورد اخاذی را در روستای قاسم آباد بلوک گزارش کرد.
وی گفت: بلافاصله تیمی برای بررسی با شاکی به محل اعزام، کار تحقیقاتی انجام و در کمتر از سه ساعت سرکرده باند شناسایی شد.
وی بیان کرد: طی تحقیقات مشخص شد شاکی در فضای مجازی با سرکرده باند تحت عنوان خانم، آشنایی پیدا می کند و سرکرده باند شاکی را اغفال و چندین مرحله پول دریافت می کند.


فرمانده انتظامی جیرفت افزود: بعد از آشنایی های تلفنی اولیه سرکرده باند با صدای زنانه، شاکی را برای ملاقات به روستای قاسم آباد بلوک می کشاند و به محض حضور شاکی با اسلحه او را متوقف می کنند.
وی گفت: بعد از گروگانگیری به شاکی متعرض و از آن پول اخاذی می کنند، با پول کارت به کارت شده در کهنوج مواد مخدر خریداری می شود و شاکی را نیمه شب ۲۵ دی ماه سال جاری رها می کنند که بلافاصله با پلیس ۱۱۰ تماس برقرار می کند.
سرهنگ ملایی بیان کرد: ماموران پلیس با انجام فعالیت های اطلاعاتی به مخفیگاه متهم برای بازداشت وی با حکم قضایی وارد شدند که با تیراندازی شرور مسلح با اسلحه کلاشنیکف به سمت ماموران انتظامی، ماموران هم به سمت وی تیراندازی کردند و در این درگیری شرور مسلح به هلاکت رسید.


وی افزود: این شرور مسلح سابقه تیراندازی، اخلال در نظم و مشارکت در سرقت مسلحانه را داشته است که با توجه به این سوابق محکوم به ۱۰ سال حبس بوده و در مدت حبس خود به بهانه مرخصی متواری می شود.
وی ضمن تشکر از همکاری دستگاه قضایی اظهار کرد: سه نفر دیگر اعضای این باند دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
فرمانده انتظامی جیرفت گفت: اعضای این باند در فضای مجازی با معرفی خود به نام های زنانه، مردان را اغفال و از آنها اخاذی و سوء استفاده می کردند و در پنج ماه گذشته در مورد مشابه برای یک نفر اهل شیراز سوء استفاده کردند.
وی با بیان اینکه در شهرستان جیرفت امنیت پایدار وجود دارد خاطرنشان کرد: خانواده ها نسبت به فضای مجازی حساسیت ویژه ای داشته باشند چرا که مخاطب شما در فضای مجازی مشخص نیست.
وی گفت: پیشگیری در سه زمینه وضعی، کیفری و اجتماعی انجام می شود که مهمترین آن پیشگیری اجتماعی است لذا در این زمینه همه مردم و مسئولان مشارکت کنند.


سرهنگ ملایی افزود: اصحاب رسانه، ائمه جمعه و جماعات باید در زمینه مسائل اجتماعی همکاری کنند تا شاهد کاهش این آسیب ها در جامعه باشیم.
وی اظهار کرد: سامانه پیامکی ۵۰۰۰۵۱۸۹ ارتباط مستقیم با فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت راه اندازی شده است و به مشکلات مردم از این طریق رسیدگی می شود.
وی گفت: طرح مبارزه با حرکت های ایزایی در سطح شهرستان آغاز شده است و در این زمینه چند خوردو متوقف شده اند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 6 =