. شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 22980 تاریخ انتشار : یکشنبه 15 اسفند 1395 | 10:12 ق.ظ

رئیس شورای شهر جیرفت خبر داد:

شهرداری جیرفت خواستار تخصیص حقابه از رودخانه هلیل شد

به گزارش سایت کنارصندل، سید کمال خوشکام رئیس شورای شهر جیرفت گفت: شورای شهر این شهرستان خواستار تخصیص حقابه شهرداری جیرفت از منابع آبی رودخانه هلیل برای رفع مشکل کمبود آب و توسعه فضای سبز شهرداری است.   خوشکام افزود: شهرداری جیرفت با وجود ۷۰ هکتار فضای سبز با مشکل کمبود آب مواجهه است این […]

به گزارش سایت کنارصندل، سید کمال خوشکام رئیس شورای شهر جیرفت گفت: شورای شهر این شهرستان خواستار تخصیص حقابه شهرداری جیرفت از منابع آبی رودخانه هلیل برای رفع مشکل کمبود آب و توسعه فضای سبز شهرداری است.

 

خوشکام افزود: شهرداری جیرفت با وجود ۷۰ هکتار فضای سبز با مشکل کمبود آب مواجهه است این درحالی است که اگر ۳۵۰ هکتار به فضای سبز این شهر افزوده شود می توان به سرانه مناسبی در فضای سبز دست پیدا کرد.
وی تصریح کرد: شهرداری جیرفت بنا بر ماده ۱۴۹ و ۱۵۰ قانون مدنی در مورد نهر و قنات و چشمه دارای حقآبه از رودخانه هلیل و وزارت نیرو و آب منطقه ای کرمان مکلف به رها سازی حقآبه شهر جیرفت و شهرداری است.
وی ضمن اعلام آمادگی و همکاری این شورا با نماینده شهرستان جیرفت در مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از حقآبه داران هلیل رود تصریح کرد: شورای شهر جیرفت در مصوبه ای شهرداری را مکلف به پیگیری‌ آزادسازی حقابه فضای سبز و خانه باغات شهر جیرفت کرد.
رئیس شوار شهر جیرفت ادامه داد: این تصمیم هم اکنون در شورای عالی شهرسازی استان کرمان به تصویب رسیده و امیدواریم با پیگیری های مناسب در آینده ای نزدیک از این حق برخوردار شویم.
هلیل رود با طول ۳۹۰ کیلومتر و به عنوان بزرگترین رود جنوب شرق ایران از بلندی های شهرستان بافت سرچشمه گرفته و به تالاب جازموریان می ریزد.
سد های جیرفت، بافت و رابر بر این رودخانه بسته شده اند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 13 =