. چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

کد خبر: 24051 تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 فروردین 1396 | 08:39 ق.ظ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد:

۶۹هزار سفیرسلامت آموزش دیده در جنوب کرمان

۶۹ هزار سفیر سلامت خانوار در حوزه بهداشت جنوب کرمان فعالیت دارند رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جیرفت گفت: ۶۹ هزار سفیر سلامت خانوار در حوزه معاونت بهداشت منطقه جنوب کرمان فعالیت دارند که بیش از ۳۰ هزار سفیر سلامت خانوار توسط تیم سلامت آموزش دیده اند. به گزارش کنارصندل، محمدرضا محمدی ساردو ظهر دیروز ( […]

۶۹ هزار سفیر سلامت خانوار در حوزه بهداشت جنوب کرمان فعالیت دارند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جیرفت گفت: ۶۹ هزار سفیر سلامت خانوار در حوزه معاونت بهداشت منطقه جنوب کرمان فعالیت دارند که بیش از ۳۰ هزار سفیر سلامت خانوار توسط تیم سلامت آموزش دیده اند.

به گزارش کنارصندل، محمدرضا محمدی ساردو ظهر دیروز ( ۲۹ فرودین ) در جمع خبرنگاران گفت: هفته سلامت فرصت مغتنمی است تا با بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهم سلامت و سهم آن در تحقق توسعه پایدار با مشاکت مردم و همراهی نهادها در قالب یک برنامه منسجم و کلان در مسیر تحقق سلات مردم گام برداریم.

 

وی افزود: برنامه های هفته سلامت حول شعار سازمان جهانی بهداشت با شعار « زندگی سالم با نشاط و امید» برنامه ریزی شده است که از جمله این برنامه ها در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت می توان به برگزای همایش ها، پیاده روی خانوادگی، نمایشگاه، برگزاری جلسات و کارگاه های آموزشی و … اشاره کرد.

 

محمدی ساردو با اشاره به برنامه ملی ترویج و توسعه خود مراقبتی پنجمین برنامه تحول سلامت طی یک و نیم سال گذشته در جنوب کرمان، تصریح کرد: ۶۹ هزار سفیر سلامت خانوار در حوزه معاونت بهداشت منطقه فعالیت دارند که بیش از ۳۰ هزار سفیر سلامت خانوار توسط تیم سلامت آموزش دیده اند.

 

وی با اشاره به جذب بیش از ۲۵ هزار سفیر سلامت دانشجو، دانش آموز و معلم خاطرنشان کرد: بیش از ۸۱۰ گروه خودیار با موضوعات سرطان، قلبی – عروقی ، کلیوی، دیابت، تنفسی، فشار خون تشکیل شده است که حدود ۵ هزار در گروه های خودیار مذکور، بیش از ۲۹ سازمان و اداره دولتی به عنوان سازمان های حامی سلامت، ۳ سازمان غیر دولتی به عنوان سازمان های حامی سلامت، بیش از ۵۰ مدرسه به عنوان مدارس حامی سلامت و  بیش از ۳۲ عضو شورای شهری و روستایی با عنوان شوراهای حامی سلامت عضویت دارند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هشت =