. پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 24295 تاریخ انتشار : سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 | 10:59 ق.ظ

دستگاه قضایی بدون وابستگی به هیچ حزب، شخص و گروهی فقط سلامت انتخابات را مدنظر دارد/برخورد با کسانی که از قوانین تخطی کنند

رئیس دادگستری جیرفت گفت: مردم ما دارای شعور و درک سیاسی بالایی هستند و نامزدهای انتخاباتی ضمن پرهیز از تخریب رقبا به بیان توانایی های خود بپردازند. به گزارش کنارصندل، احمدعلی انجم روز عصر دوشنبه در نشست هماهنگی انتخابات شوراهای اسلامی شهر که با حضور تمامی نامزدهای شورای شهر این شهرستان، هیات نظارت بر انتخابات […]

رئیس دادگستری جیرفت گفت: مردم ما دارای شعور و درک سیاسی بالایی هستند و نامزدهای انتخاباتی ضمن پرهیز از تخریب رقبا به بیان توانایی های خود بپردازند.

به گزارش کنارصندل، احمدعلی انجم روز عصر دوشنبه در نشست هماهنگی انتخابات شوراهای اسلامی شهر که با حضور تمامی نامزدهای شورای شهر این شهرستان، هیات نظارت بر انتخابات و اعضای شورای تامین برگزار شد افزود: دستگاه قضایی بدون وابستگی به هیچ حزب، شخص و گروهی فقط سلامت انتخابات را مدنظر دارد و کسانی که از قوانین تخطی کنند در وقت لازم با آنان برخورد می شود.

وی بیان کرد: کسانی که از قانون تخطی می کنند نمی توانند در خدمت مردم باشند و این ناهنجاری با روح قانون مطابقت ندارد و لازم است تمامی نامزدها از دستورالعمل های قانونی پیروی کنند و جای هیچگونه تعرضی را برای افراد سودجو فراهم نکنند.

وی گفت: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی به جای تخریب رقبای خود در ستادها سعی کنند تبلیغ اسلام و دستاوردهای نظام را انجام دهند

این مقام قضایی افزود: برای مردم هم واضح است که انتخابات مظهر اقتدار نظام بوده و برگزاری انتخابات باعث تقویت روحیه ملی و افزایش انسجام در دفاع از ارزش های نظام می شود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار مشارکت مردم، سلامت انتخابات هم بسیار مهم می باشد و لازم است انتخاباتی سالم و بدون حاشیه را برگزار کنیم.

انجم روز گفت: چهار گروه هیات اجرایی، هیات نظارت و نامزدهای انتخابات در کنار مردم متولی به سرانجام رساندن انتخابات هستند و این گروه ها باید در کنار هم و مکمل یکدیگر حرکت کنند.

وی عنوان کرد: دستورالعمل های لازم برای تخلفات انتخابات از طرف دستگاه قضا ابلاغ شده است و ما هم اهتمام جدی برای اجرای قانون را داریم و در اجرای این کار با افراد متخلف برخورد خواهد شد.

وی افزود: ممکن است در زمان انتخابات به مصلحت نباشد پرونده تخلفاتی برای نامزدها ایجاد شود ولی شک نکنید بعد از انتخابات به همه آنها رسیدگی خواهد شد و تمامی موارد غیرقانونی رسیدگی می شود.

 

رئیس دادگستری شهرستان جیرفت گفت: نامزدها حق استفاده از بیت المال به نفع خود را نخواهند داشت و مصالح دولت را صرف منافع شخصی و خصوصی خود نکنیم.

یکهزار و ۶۳۶ نفر در شهرستان جیرفت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کردند که ۵۴ نفر در شهر جیرفت و بقیه در روستاهای این شهرستان داوطلب شدند و از این تعداد ۹ نفر زن و بقیه مرد هستند.

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت برگزار می شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 15 =