. شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 26684 تاریخ انتشار : شنبه 14 مرداد 1396 | 00:03 ق.ظ

فرماندار کهنوج:

همه مصوبات شورای آموزش و پرورش قابل اجرا برای تمامی مدیران دستگاههای اجرایی است

به گزارش سایت کنارصندل، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کهنوج با حضور عطاپور فرماندار کهنوج ، حجت الاسلام افشارمنش امام جمعه کهنوج ، و سایر اعضا در محل  اداره آموزش و پرورش این شهر برگزار شد .    حجت الاسلام افشارمنش امام جمعه کهنوج  در ابتدای این جلسه گفت : انسان باید نسبت به […]

به گزارش سایت کنارصندل، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کهنوج با حضور عطاپور فرماندار کهنوج ، حجت الاسلام افشارمنش امام جمعه کهنوج ، و سایر اعضا در محل  اداره آموزش و پرورش این شهر برگزار شد .

   حجت الاسلام افشارمنش امام جمعه کهنوج  در ابتدای این جلسه گفت : انسان باید نسبت به بندگان خدا خیر رسان باشد .

 وی  افزود : باید از وجود نخبگان فرهنگی  استفاده شود و حمایت شوند .

منصور دادور معاون آموزشی  آموزش و پرورش کهنوج  دراین جلسه گفت : مهمترین اولویت ما در ساماندهی پرکردن کلاسهای درس است.

منصور دادور در ادامه افزود : طبق دستورالعمل ساماندهی  مدارس ارسالی از اداره کل مهمترین اولویت ما پرکردن کلاسهای درس است .

وی ضمن تشریح قسمتهایی  از این دستورالعمل گفت : مهمترین منبع و سرمایه آموزش و پرورش نیروی انسانی آن است و ما باید از این سرمایه به خوبی استفاده کنیم .

دادور در ادامه  با اشاره به اجرای پروژه مهر در مدارس گفت : مهمترین هدف پروژه مهر بازگشایی مطلوب مدارس بدون دغدغه است و هرچه این کار بدون نقص انجام شود مدارس آمادگی بیشتری برای بازگشایی دارند .

معاون آموزش دوره های تحصیلی کهنوج ضمن تشریح بند به بند دستورالعمل پروژه مهر وظایف مدیران را در اجرای این فرایند یادآور شد و اظهار داشت : عملکرد خود را نسبت به سال گذشته ارزیابی کنید ، مسائل و مشکلات را شناسایی و در رفع آنها تلاش کنید .

وی  همچنین از مدیران خواست تا از ظرفیت و توانمندی خانواده ها در پیشبرد امورات مدرسه استفاده کنند و با کمک آنها چالش های پیش رو را رفع کنند.

 وی با اشاره به درصد قبولی دانش آموزان  در شهرستان کهنوج گفت : درصد قبولی در مدرسه علامه حلی  در درس حسابان که سخت ترین درس بوده و  امتحانات نهایی هم بوده ۸۰ درصد بوده است .

 دادور گفت :  در درس هندسه ۹۴  درصد قبولی ، شیمی ۹۶ درصد ، زبان انگلیسی  ۸۷ درصد قبولی داشته ایم .

 معاون آموزش دوره های تحصیلی کهنوج افزود : در رشته علوم تجربی و در درس های ریاضی ۷۴ درصد قبولی ، زیست شناسی ۷۳ درصد ، فیزیک ۷۶ درصد ، عربی ۹۳درصد ، زبان ۸۵ درصد ،  دین زندگی ۹۸ درصد  بوده است .

 وی گفت : در  رشته ادبیات و علوم انسانی ، در درس ادبیات ۷۳ درصد ، آرایه های ادبی ۹۰ درصد ، جامعه شناسی ۸۸ درصد ، فلسفه ۸۰درصد ، عربی ۷۳ درصد  و دین و زندگی ۸۸ درصد قبولی شهرستان کهنوج  بوده است .

 دادور گفت :  در درس ریاضی  وضعیت مطلوبی داشته ایم .

دکتر شهسواری بخشدار چاه مرید دراین جلسه اظهارداشت : امروز شاهد وضعیت بالای آموزشی در سطح مدارس هستیم که  حاصل عملکرد خوب مدیریت آموزش و پرورش  است .

 وی افزود :  مشکلات مدارس را باید آسیب شناسی کنیم و راهکار بدهیم .

 بخشدار چاه مرید  تصریح کرد : مسائل آموزشی و فرهنگی باید در مدارس و مهدکودک ها آموزش داده شود.

فرماندار کهنوج در این جلسه شورای آموزش و پرورش  را یک شورای پویا عنوان کرد و افزود : همه  مصوبات این شورا قابل اجرا برای همه مدیران دستگهای  اجرایی است .

    عطاپورضمن تقدیر  از اعضای این شورا  گفت : تمامی دستگاههای اجرایی  شهرستان موظف به همکاری با شورای آموزش و پرورش هستند .

انتشاردهنده:محمدعلی شاه محمدی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =