. چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 27956 تاریخ انتشار : سه شنبه 4 مهر 1396 | 09:33 ق.ظ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در نشست با اصحاب رسانه:

توزیع عادلانه خدمات بهداشتی درمانی در جنوب کرمان /از انتقادات مفید و سازنده استقبال می کنیم

به گزارش کنارصندل ، ایمان قاسم‌زاده عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از انتقادات مفید و سازنده اصحاب رسانه جنوب استان کرمان استقبال می‌کنیم، اظهار داشت: ارائه گزارش‌های موثق و دقیق درباره موانع و مشکلات حوزه بهداشت و درمان عمدتاً موجب راهگشایی و کمک به تحقق اهداف دانشگاه است. وی با اشاره به […]

به گزارش کنارصندل ، ایمان قاسم‌زاده عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از انتقادات مفید و سازنده اصحاب رسانه جنوب استان کرمان استقبال می‌کنیم، اظهار داشت: ارائه گزارش‌های موثق و دقیق درباره موانع و مشکلات حوزه بهداشت و درمان عمدتاً موجب راهگشایی و کمک به تحقق اهداف دانشگاه است.

وی با اشاره به اینکه از ماه‌ها قبل پیشنهاد ریاست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به من داده شده بود، اما من همواره مخالفت می‌کردم، بیان داشت: در ماه رمضان امسال مجدداً پیشنهاد ریاست دانشگاه به من داده شد که با توجه به اینکه در حرم مطهر امام رضا(ع) بودم با توکل به خداوند متعال و استعانت از این امام همام موضوع را پذیرفتم و از اول شهریور ماه جاری به صورت رسمی کار خود را در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت آغاز کردم.

قاسم‌زاده افزود: قبول مسؤولیت همه جوره برای یک پزشک متخصص با ضرر همراه است، اما برای بنده که روز به روز با محرومیت‌ها و مشکلات منطقه بیشتر آشنا می‌شوم، آن را توفیقی بزرگ برای خدمت به مردم محروم و مظلوم منطقه جنوب استان کرمان می‌دانم.

قاسم‌زاده با بیان اینکه تمام تلاش ما برای تسریع در رشد و پیشرفت دانشگاه است، تصریح کرد: همواره تأکید کردم، معاونان دانشگاه از مسائل حاشیه‌ای پرهیز کنند و کل منطقه جنوب استان را به صورت عادلانه و برابر ببینند و به یک منطقه خاص توجه نداشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه مسائل مالی باید منظم شود، خاطرنشان کرد: گروه‌های مختلفی برای بازرسی از بخش‌های مختلف دانشگاه می‌روند تا از نزدیک همه مسائل را بررسی کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به اینکه در مورد بخش درمان در بیمارستان‌ها مشکل داریم، عنوان کرد: در بیمارستان‌ها عمدتاً کمبود متخصص داریم و در همین راستا پیگیری‌هایی انجام دادیم که نیروهای متخصص افزایش یابند و البته مشکلات بیمارستان‌های امام خمینی (ره) جیرفت و ۱۲ فروردین کهنوج را از نزدیک بررسی کردیم و در حد توان مشکلات منطقه را رفع می‌کنیم.

وی افزود: تلاش می‌کنیم که کمبودها با نیروی بومی جبران شود، اما در بحث پزشکان متخصص این مشکل وجود دارد که امیدواریم با پیگیری‌های همکاران معاونت درمان دانشگاه، وزارت بهداشت این مشکل را رفع کند.

قاسم‌زاده با بیان اینکه یکی از بزرگترین مشکلات فرهنگ‌سازی در بخش‌های مختلف بهداشت و درمان در منطقه جنوب استان کرمان است که باید مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد، ابراز داشت: اکثر فوتی‌های عقرب‌گزیدگی به دلیل دیر آوردن بیمار به مراکز بهداشتی و درمانی است که این مهم نیازمند فرهنگ‌سازی است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد سرانجام پرونده اختلاس‌های دانشگاه اظهار داشت: دستگاه قضایی در حال پیگیری پرونده اختلاس است و متهمان هم فعلاً از خدمت منفصل شده‌اند‌ و با قید وثیقه آزاد شده‌اند و هم‌‌اکنون منتظر حکم دادگاه هستیم.

قاسم‌زاده با اشاره به اینکه در نخستین روز کاری خود با رئیس سازمان بازرسی استان کرمان دیدار و گفت‌وگو کردم، تصریح کرد: ما در زمینه رعایت بیت‌المال حساس و پیگیر هستیم و در همین راستا واحد بازرسی‌ دانشگاه را تقویت کرده‌ایم.

وی در خصوص عقرب گزیدگی هم گفت: طی آمار از ابتدای سال جاری ۸۳۰ مورد عقرب گزیدگی داشته‌ایم که بهبود یافته‌اند و طبق بررسی‌های انجام شده اکثر فوتی‌ها به دلیل دیر آوردن به بیمارستان و مراکز درمانی بوده است.

قاسم‌زاده خاطرنشان کرد: در مورد فوت در بیمارستان هم به دلیل نبود و شناخته نشدن پادزهر و سرم عقرب بوده که پس از آن طرح تحقیقاتی شناسایی گونه و پادزهر عقرب آغاز شده و همچنین در این راستا کارگاه دو روزه آموزش و مقابله با عقرب گزیدگی برگزار شد و اکنون در اکثر مراکز بهداشتی و درمانی جنوب کرمان سرم عقرب گزیدگی وجود دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی برای انتصاب معاونان دانشگاه طی مدت کمتر از یک‌ماه عنوان کرد: من قبلاً یکسال در جیرفت بوده‌ام و با اکثر پزشکان و افراد اینجا کار کرده‌ام‌ و رفت و آمد دارم و مدت هفت سال عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و پس از آن کرمان بوده‌ام و به نظرم تمام افرادی که اکنون انتخاب شده‌اند، بهترین گزینه‌هایی هستند که در جمع‌بندی به نتیجه رسیدم و تصمیم نهایی در ارتباط با همه این انتصابات را خودم گرفته‌ام.

وی ادامه داد: به هیچ‌کس قول پست و مسؤولیت ندادم و تمام انتصاب‌ها را با تصمیم شخصی خودم انجام دادم و هدفم این بود که از همه مناطق جنوب استان کرمان حضور داشته باشند و همگی در اداره دانشگاه احساس مشارکت کنند درباره تمام معاونان و مدیران منصوب شده، شناخت کامل دارم و باید همه در راستای رشد و پیشرفت دانشگاه کمک کنیم.

قاسم‌زاده اظهار کرد: باید همه تحمل شنیدن عیب‌ها را داشته باشیم وگرنه مشکلی رفع نمی‌شود‌، هرجا کوتاهی از سیستم ما دیدید، بنده به جان و دل می‌شنوم، شما صدای مردم مظلوم جنوب از ابتداییترین نقطه جنوب کرمان تا انتهای آن یعنی رمشکهستید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیان داشت: قدردان زحمات مدیران گذشته دانشگاه علوم پزشکی هستیم و از دکترها سعیدی‌، افضلی، محمدی و سایر همکاران که زحمات زیادی برای تأسیس و تثبیت دانشگاه کشیده‌اند، تقدیر داریم.

قاسم‌زاده اظهار داشت: بیمارستان‌هایی که در شهرهای جنوبی افتتاح شده‌اند با توجه اینکه اول کار آنها است، دارای مشکلات فراوانی هستند که با رایزنی با وزارت بهداشت سعی در برطرف کردن کمبودها داریم و اولویت کاریمان هم استفاده از نیروهای بومی است اما در بحث پزشکان متخصص حاضریم دست غیربومیان را ببوسیم تا به خدمت در منطقه راضی شوند.

وی عنوان کرد: کمبود پزشک متخصص زنان و زایمان در منطقه را در نخستین دیدار با شخص وزیر مطرح کردم اما با ابراز تأسف تعداد این متخصص‌ها در سطح کشوری کم است که سعی داریم، پزشکان کنونی را راضی نگه داریم تا در منطقه بمانند و منتظریم تا پزشکان جدید معرفی و تقسیم شوند تا گوشه‌ای از مشکلات برطرف شود.

قاسم‌زاده گفت: در مدت یک‌ماه مسؤولیتم چندین بار به شهرهای جنوبی رفته‌ام و از نزدیک موارد را مشاهده کرده‌ام و قصد دارم پس از فراغت از کارهای ابتدایی در یکی از بیمارستان‌های شهرهای جنوبی مشغول طبابت شوم.

وی ادامه داد: در زمینه برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ورود کردیم، تمام اعتراض‌ها را به حراست، بازرسی و گزینش ارجاع دادیم و به نتیجه رسیدیم در بخش امتحان کتبی عدالت رعایت شده و به همه آنها هم گفتیم اگر موردی از تخلف مشاهده شود، حتی آزمون را ابطال می‌کنیم که تا‌کنون موردی گزارش نشده است و این موضوع در دست بررسی بیشتر است.

منبع خبر: فارس

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =