. پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 28842 تاریخ انتشار : پنجشنبه 25 آبان 1396 | 06:57 ق.ظ

دغدغه بی نظیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد جنوب کرمان در حوزه کتاب و مطالعه ستودنی است

بی شک هر شهروند جنوب کرمانی این روزها و در هفته کتاب جمهوری اسلامی ،دغدغه بی نظیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد جنوب کرمان در حوزه کتاب و مطالعه را خواهد ستود. الان حدود  یک هفته است که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاران محترمتشان با دعوت از شاعر پیشکسوت کشورمان جناب دکتر بیوک ملکی […]

بی شک هر شهروند جنوب کرمانی این روزها و در هفته کتاب جمهوری اسلامی ،دغدغه بی نظیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد جنوب کرمان در حوزه کتاب و مطالعه را خواهد ستود.

الان حدود  یک هفته است که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاران محترمتشان با دعوت از شاعر پیشکسوت کشورمان جناب دکتر بیوک ملکی ، انواع برنامه های بی نظیر در حوزه مطالعه و کتاب در سطح جنوب برگزار می کنند و بدون شک اگر هر اداره ای دیگر اندکی از این بر نامه ها را اجرا می نمود قطعا ما در حوزه مطالعه در کشور می درخشیدیم و نظیر نداشتیم.


به گزارش کنارصندل ٬حسین اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: نشست هم اندیشی مروجان کتاب خوانی با حضور شاعر و نویسنده برجسته کشور،استاد بیوک ملکی وشاعران،نویسندگان و دوستداران کتاب در سالن شهید مداحی پور جیرفت برگزار شد.

وی افزود:متاسفانه در جنوب کرمان از زیرساخت های قوی در هیچ حوزه‌ای، بویژه فرهنگی، برخوردار نیستیم،و همه مسئولان باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

اسحاقی با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده در دولت تدبیر و امید درجنوب کرمان افزود:جنوب کرمان دارای ۷ناشر با ۱۷۱ اثر است، همچنین ۳۱ نمایشگاه منطقه ای و ۴ نمایشگاه استانی در این منطقه برگزار شده است.

اسحاقی از برگزاری پنجمین نمایشگاه کتاب استانی در جیرفت خبر داد و اظهار کرد : امسال نمایشگاه کتاب با رویکرد متفاوتی نسبت به سال گذشته در هفته اول دی ماه از دوم تا هشتم دی ،در شهرستان جیرفت برگزار می‌شود.

وی همچنین افزود:یکی از کارهای خوبی که در جنوب کرمان انجام شده است معرفی معین های اقتصادی در این منطقه است که پروژه های اقتصادی خوبی را ارائه کردند.

اسحاقی با اشاره به رایزنی‌های انجام شده با استاندار کرمان تصریح کرد:طبق برنامه ریزی های انجام شده بزودی یک معین فرهنگی در جنوب کرمان با اولویت رودبار جنوب به منطقه معرفی و اقدامات فرهنگی خوبی در جنوب کرمان ارائه می‌شود.

نشست هم اندیشی مروجان کتاب خوانی با حضور شاعر و نویسنده برجسته کشور استاد بیوک ملکی وشاعران ،نویسندگان و دوستداران کتاب در سالن شهید مداحی پور جیرفت برگزار شد.

دراین مراسم از تعدادی از نویسندگان، مدیران،شاعران و دوستداران کتاب و کتاب خوانان برتر به صورت ویژه تجلیل شد.
انتهای پیام/

تصاویر: محمدرضا براهام

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =