. سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

کد خبر: 28896 تاریخ انتشار : یکشنبه 28 آبان 1396 | 23:29 ب.ظ

طی تفاهم نامه دو اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان:

جشنواره سالانه ملی، فرهنگی و هنری با موضوع ایام تبعید مقام معظم رهبری برگزار میشود

به گزارش سایت کنارصندل، حسین اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به افتخار میزبانی مردم شهرستان جیرفت در جنوب کرمان از مقام معظم رهبری در دوران تبعید ایشان گفت: از برنامه های در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برگزاری جشنواره سالانه ملی، فرهنگی و هنری با […]

به گزارش سایت کنارصندل، حسین اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به افتخار میزبانی مردم شهرستان جیرفت در جنوب کرمان از مقام معظم رهبری در دوران تبعید ایشان گفت: از برنامه های در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برگزاری جشنواره سالانه ملی، فرهنگی و هنری با موضوع ایام تبعید مقام معظم رهبری در جیرفت و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان است.

بنا بر این گزارش، در جلسه شورای اداری که دیروز شنبه ۲۷آبان با حضور حسین اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان جنوب و حسین مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد، تفاهم نامه ای به منظور ترویج و گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری با توجه به اشتراکات فرهنگی، هنری و قومی دو استان، بین دو اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا شد.

 

اسحاقی در این جلسه گفت: با توجه به اینکه ایام پیش رو همزمان با ایام تبعید مقام معظم رهبری به جیرفت و ایرانشهر است مدیران کل این دو استان در صدد هستند که نخبگان و فرهیختگان فرهنگی و هنری دو استان با مقام معظم رهبری دیدار داشته باشند.

 

وی به قرابت فرهنگی مردم جیرفت و ایرانشهر اشاره کرد و بیان کرد: آیین ها و آداب و رسوم مشترک میان جیرفت و ایرانشهر زمینه خوبی برای فعالیت های مشترک فرهنگی و هنری بین دو اداره کل است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان افزود: از جمله آیین های مشترک استان سیستان و بلوچستان با جنوب کرمان، جشنواره لیکو بوده که سروده هایی با مضمون عاشقانه دارد و از یک بیت موزون و قافیه دار و مصرع های ده هجایی تشکیل شده است.

 

 

حسین مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز گفت: همکاری و مشارکت در برگزاری برنامه ها و جشنواره های فرهنگی- هنری ، تبادل گروه های فرهنگی -هنری برای اجرای برنامه های مختلف با اولویت شهرهای ایرانشهر و جیرفت ، برگزاری هفته های فرهنگی و هنری  توسط دو اداره کل و مشارکت در برگزاری همایش خورشید ولایت و سایر برنامه های پیرامون ایام تبعید مقام معظم رهبری موضوعاتی هستند که در تفاهم نامه ذکر شده اند.

 

وی افزود: در این تفاهم نامه طرفین متعهدند که  میزبان حضور کلیه هنرمندان و افراد تاثیرگذار فرهنگی  باشند و برای اسکان و پذیرایی هنرمندان امکانات لازم را فراهم کنند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =