. سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 30156 تاریخ انتشار : جمعه 29 دی 1396 | 15:18 ب.ظ

همکلاسی های مدرسه شهید معتمد عنبرآباد پس از ۲۹سال گرد هم آمدند / ۷۹‌عکس

به گزارش کنارصندل، صبح امروز جمعه ۲۹دیماه ۹۶‌ همکلاسیهای مدرسه شهید معتمد شهرستان عنبرآباد پس از ۲۹سال دوباره در فضایی صمیمی و در همان مدرسه گرد هم آمدند. همه نگاه‌ها به در کلاس دوخته شده بود، از آخرین باری که معلم‌شان وارد کلاس شده بود، ۲۹ سال می‌گذشت. هنوز هم میشد شیطنت کودکانه را در […]

به گزارش کنارصندل، صبح امروز جمعه ۲۹دیماه ۹۶‌ همکلاسیهای مدرسه شهید معتمد شهرستان عنبرآباد پس از ۲۹سال دوباره در فضایی صمیمی و در همان مدرسه گرد هم آمدند.

همه نگاه‌ها به در کلاس دوخته شده بود، از آخرین باری که معلم‌شان وارد کلاس شده بود، ۲۹ سال می‌گذشت.

هنوز هم میشد شیطنت کودکانه را در چشمان‌شان ببینی، هرچند گرد روزگار بر سر و صورت شان نشسته و پوست شان چین خورده بود. گویی شیطنت خصوصیت جدانشدنی این نیمکت هاست و ربطی به سن و سال و منصب ندارد.

ماه مهر برای همه آن دانش آموزانی که سر کلاس چهارم مدرسه شهید معتمد نشسته بودند، بوی خاصی داشت و چه زیباتر شد وقتی همه باهم سرود همکلاسی سلام را خواندند.

 

این بار با چهره‌هایی متفاوت پشت نیمکت‌های کلاس نشسته بودند و همه آنها وارد پنجمین دهه زندگی‌شان شده بودند اما هنوز هم مثل دانش‌آموزان اول ابتدایی شوق آموختن داشتند.

هنوز ترس از حبیب الله دانشی معلم مدرسه و زهرچشمهای محمود سالاری ناظم مدرسه را در وجودشان میشد دید.

شیطنت و شادی‌های کودکانه هنوز هم در چهره همه آنها موج می‌زد. با وجود آنکه همه آنها پدر شده بودند و حتی تعدادی نیز لذت نوه دار شدن را چشیده بودند و حالا پدربزرگ بودند، اما هنوز هم دلشان برای نیمکت‌های چوبی رنگ و رو رفته کلاس چهارم ابتدایی مدرسه شهید معتمد تنگ می‌شد.

 

برای زنده کردن این خاطرات شیرین از ماهها قبل توسط نادر سلطانی، احمد اقتداری و نادر ملایی برنامه ریزی شده بود.

نادر ملایی که حالا فرماندار شهرستان عنبرآباد است گفت: وقتی احمد پیشنهاد چنین برنامه ای را داد تا همه شاگردان قدیمی‌ در مدرسه شهید معتمد حاضر شوبم خیلی خوشحال شدم. دلم برای برپا و برجا گفتن مبصر کلاس تنگ شده بود. آرزوی هر معلمی موفقیت دانش‌آموزانش است و با شروع هر ماه مهری دلم برای آن روزها تنگ می‌شود.

ملایی افزود: این برنامه بدون تشریفات اداری و در فضایی آکنده از صمیمیت برگزا  شد.

گفتنی است، برخی از این همکلاسیها، از شهرهای و استانهای دیگر نیز در این برنامه گرد هم آمده بودند.

 

شرکت کنندگان در این خاطره عبارتند از:
حبیب الله دانشی (مدیر مدرسه)، محمود سالاری (‌ناظم)، نادر ملایی، یعقوب نوذری، جهانگیر سالاری، احمد اقتداری، نادر سلطانی، الیاس بامری، مصطفی آبراهام، دادمراد شفیعی، حسین معصومی نژاد، مراد شیبانی، درگوش ترکی، رضا پای پوزان، حمید افشاری، محمود حسن بلوچ، قدرت برخوری، جانعلی خشایی، محمود آباد، دادی چوپانی، علی رودباری، احمد رودباری، امان الله شهدادنژاد، ناصر پورکریمدادی، امان الله بختیاری، بهروز افشارمنش، ولی الله افشارمنش، سیف الله پهلوان نژاد، پرویز پهلوان نژاد، سهراب میرآبادی، قاسم مختاری، غلامرضا بایسته، کرامت پرهنر، یوسف خواجه.

 


نظرات بینندگان:

  1. امیر گفت:

    بسیار عالی .تشکراز فرماندار محترم

  2. شکیبا گفت:

    والا این اقایون روزی هزار بار همدیگه را درمیانچیل زیارت می کنند ……چطور بعداز۲۹سال همدیگه رادیدن …..خیلی عجیبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =