. سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 31343 تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1396 | 04:31 ق.ظ

همایش اتحاد و همدلی با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور، استاندار کرمان، مردم و مسؤلین در جیرفت برگزار شد / تصاویر

به گزارش کنارصندل، عصر روز دوشنبه ۲۱اسفند۹۶ همایش اتحاد و همدلی با حضور دکتر حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، مهندس رزم حسینی استاندار کرمان و مردم و مسؤلین شهرستان جیرفت در ورزشگاه و زمین چمن مصنوعی اداره ورزش و جوانان جیرفت برگزار شد.   یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس، […]

به گزارش کنارصندل، عصر روز دوشنبه ۲۱اسفند۹۶ همایش اتحاد و همدلی با حضور دکتر حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، مهندس رزم حسینی استاندار کرمان و مردم و مسؤلین شهرستان جیرفت در ورزشگاه و زمین چمن مصنوعی اداره ورزش و جوانان جیرفت برگزار شد.

 

یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس، با اشاره به اینکه قیمت محصولات کشاورزی در جنوب کرمان بسیار پایین است گفت: قیمت محصولات کشاورزی در جنوب کرمان نگران‌کننده است

وی اظهار‌داشت: همراهی استاندار کرمان در جنوب باعث پیشرفت منطقه شده و عقب افتادگی‌های منطقه را جبران می‌کند.

کمالی پور با بیان اینکه از بدو ورود در مجلس شورای اسلامی ۱۸ طرح مهم برای جیرفت شناسایی شده است، تصریح کرد: تاکنون ۱۰طرح زیربنایی در جیرفت و عنبرآباد عملیاتی و اجرایی شده است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۱۷۰ روستا در جیرفت و عنبرآباد برق‌دار شده‌اند گفت: در سال جاری به شهرک‌های این شهرستان رسیدگی می‌شود که خواسته تمامی مردم این شهرک‌ها است.

وی بیان کرد: قیمت محصولات کشاورزی در جنوب کرمان بسیار پایین است و مسئولان باید به این مهم توجه داشته باشند تا کشاورزان دچار خسارت نشوند.

کمالی‌پور اظهارداشت: از معاون رئیس جمهور درخواست دارم به خواسته مهم مردم جنوب کرمان از جمله حق آبه هلیل‌رود پاسخ دهد.

علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان نیز در این همایش گفت:رمز موفقیت کشور در گروی وحدت و همدلی است و امروز در شهرستان جیرفت با ارائه طرح مثلث توسعه اقتصادی و حضور همه ارکان نظام در امر توسعه، شاهد همگرایی، هم افزایی و وحدت چشمگیری هستیم.

وی با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در سطح شهرستان جیرفت و عنبرآباد در این دولت اتفاق افتاده است، افزود: اولین سیاست دولت تدبیر و امید در کرمان توازن توسعه‌ای بوده و در این راستا معتقد بودیم باید همه نقاط استان توسعه یابد و اولین اقدامات این دولت در استان نیز از جنوب شروع شد.

رزم حسینی با اشاره به تمدن ۷۰۰۰ ساله کنارصندل اظهار کرد: طبق مصوبات هیات دولت سال آینده اکتشافات مستمر منطقه جیرفت را پیگیری خواهیم کرد ضمن آنکه سال آینده مشعل گاز در شهرستان جیرفت روشن خواهد شد.

استاندار کرمان به سفر اخیر رییس جمهور به استان کرمان اشاره کرد و افزود: بحث ریلی جنوب کرمان و اتصال بندر جاسک از طریق مسیر‌های قلعه گنج- عنبرآباد – بم و اتصال به خط ریلی سراسر کشور در سفر اخیر رییس جمهور به استان کرمان مطرح و مورد تاکید قرار گرفت.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با تاکید بر اینکه به دبنال آن هستیم که در حوزه اقتصاد مقاومتی بتوانیم شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی در شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد باشیم، اظهار کرد: برای اولین بار در تاریخ این دیار، کارخانه ذوب مس جیرفت سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و مس کاتدی در این منطقه تولید خواهد شد.
وی به حوزه اشتغال ایجاد شده در استان کرمان در دولت تدبیر و امید پرداخت و عنوان کرد: در سال ۹۵، بیش از ۴۵ هزار شغل پایدار در استان کرمان ایجاد شد که در دوران انقلاب اسلامی بی نظیر بوده و به عنوان دوران طلایی انقلاب اسلامی در این حوزه در استان کرمان یاد خواهد شد.

امیری معاون پارلمانی رییس جمهور  در جمع مردم شهرستان جیرفت از مردمان استان کرمان و به ویژه جیرفت و عنبرآباد، بعنوان مردمانی با فرهنگ، سلحشور، سخت کوش و مردمانی که هر بار انقلاب اسلامی به حضور آن‌ها در صحنه‌های مختلف نیاز داشته در صحنه حاضر بودند، یاد کرد و گفت:مردم عزیز جیرفت و عنبرآباد در هشت سال دفاع مقدس نقش ویژه و اساسی داشتند و امروز نیز شاهد حضور در صحنه مردمان این خطه هستیم.

معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه هشت سالدفاع مقدس یکی از مقاطع پرتلاطم ایران است، اظهار کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس با یک جامعه جهانی روبرو بودیم، اما دیدیم حتی یک وجب از خاک کشور جدا نشد و این مهم با حضور و سلحشوری مردم و به ویژه مردم جنوب استان کرمان رخ داد.

امیری با بیان اینکه استکبار جهانی به تناسب شرایط در نبرد با جمهوری اسلامی است و امروز نبرد اقتصادی را راه انداخته است، اظهارکرد: امروز دشمن اقتصاد کشور را نشانه رفته است. در ۴۰ سال گذشته توطئه دشمن با شکست روبرو شده و امروز نیز دشمن در موضوع تحریم‌های هسته‌ای و قطعنامه‌های ظالمانه نتوانست به مقاصد خود برسد و باز هم با شکست روبرو شد.

وی با بیان اینکه سایه شوم و ظالمانه قطعنامه‌ها علیه کشور با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و روحانی از سر کشور برداشته شد، افزود: امروز ایران به یکی از کشور‌های مهم در صحنه منطقه‌ای و بین المللی تبدیل شده است و به لطف خداوند و حمایت‌های مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری به دنیا ثابت کرده است که ایران یکی از کشور‌های تاثیرگذار در صحنه‌های ملی و بین المللی است.
معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به رشادت‌های سردار سلیمانی در مبارزه با گروهک‌های تکفیری در سوریه و عراق و پاک شدن این منطقه از وجود چنین جهالت هایی، تصریح کرد: جنگ امروز دشمن جنگ اقتصادی است و به دنبال القای اختلاف، یاس و ناامیدی و مشکلات اجتماعی در کشور است و مردم باید همچون گذشته هوشیار بوده و هوشیارانه عمل کنند.

امیری به حضور همیشگی مردم در صحنه‌های حساس انقلاب اشاره کرد و افزود: تجربه نشان داده است که آنجایی که مردم نظام و دولتشان را حمایت کرده و به آرمان‌های انقلاب اسلامی وفادار بوده و مشارکت داشتند، توانسته ایم از گردنه‌های سخت عبور کنیم و امروز نیز به چنین حضوری نیازمندیم تا بتوانیم از این جنگ اقتصادی به راه انداخته شده توسط استکبار عبور نماییم.

وی با بیان اینکه مهمترین برنامه دولت دوازدهم ایجاد اشتغال و ریشه کنی فقر مطلق برای توسعه و شتاب توسعه کشور است، تصریح کرد: مردم باید به کمک دولت و دولتمردان بشتابند تا بتوانیم از این گردنه‌ای که در آن قرار داریم و توطئه دشمنان است، عبور کنیم.

معاون پارلمانی رییس جمهور ادامه داد: دولت نیز وظیفه خودش می‌داند که بستر‌های لازم برای مشارکت مردم در توسعه کشور، ایجاد اشتغال، از سرگیری واحد‌های تعطیل و نیمه تعطیلی که در ۱۰ سال گذشته در کشور ایجاد شده بود را فراهم کند که در این راستا نیز شاهد بودیم تورم ۴۴ درصدی و رشد منفی ۶.۸ درصدی باقی مانده از دولت نهم و دهم با اتکا به اعتماد مردم به دولت و مدیران، امروز تک رقمی و مثبت شده و کشور در شرایط مناسی از جهت اقتصادی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه امروز ایران در جوامع بین المللی به دنبال بازگشت بازار‌های جهانی خود بوده و شاهد حضور هیات‌های تجاری از دنیا و انعقاد قرارداد‌های بلند مدت و میان مدت هستیم که نشان از وجودی کشور امن در منطقه است، افزود: کشور در مسیر توسعه‌ای درستی قرار گرفته است و مردم نیز باید بدانند که تمام سطوح مسئولین کشوری اعم از شخص مقام معظم رهبری و رییس جمهور از مشکلات آنان با خبر هستند و در تلاش برای کم کردن این مشکلات و افزایش شتاب توسعه‌ای کشور می‌باشند.

امیری با اشاره به احداث ۱۱۳ کیلومتر راه روستایی، ۴۵ کیلومتر بزرگراه و ۱۴ مرکز بهداشتی و درمانی، آغاز عملیات ساخت بیمارستان ۲۵۸ تختخوابی جیرفت، اجرای طرح هادی در ۵۰ روستا و … در جنوب کرمان، اظهار کرد: در سال ۹۲ اعتبار تملک دارایی شهرستان جیرفت ۲۰ میلیارد تومان بود که امروز این اعتبار به ۹۲ میلیارد تومان رسیده است که جهش قابل ملاحظه را شاهد هستیم که نشان از همت والای مسئولین برای کاهش مشکلات مردم جنوب استان کرمان را دارد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه زمانی اتفاق می‌افتد که همه در کنارهم، متحدو منسجم باشیم، گفت: توسعه در سایه جنگ و نفاق اتفاق نخواهد افتاد و در سایه همین اتحاد بین نمایندگان استان در خانه ملت، استاندار کرمان و ائمه جمعه شاهد هستیم شرایط بسیار خوبی برای توسعه در این استان فراهم شده است.

معاون پارلمانی رییس جمهور با تاکید بر اینکه با یک شرایط بسیار خوبی برای توسعه روبرو هستیم و امیدوارم این اتحاد و انسجام و برادری ادامه پیدا کند، خاطر نشان کرد: توسعه متوازن ضرورت اجتناب ناپذیر کشور است و راهی جز توسعه متناسب و متوازن نداریم که قطعا این مهم باعث جلوگیری از مهاجرپذیری، حاشیه نشینی و در نتیجه کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهد شد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 6 =