. چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 31604 تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 | 11:41 ق.ظ

از “روان آگاهی” اولین مجله اختصاصی با موضوع آسیبهای اجتماعی در جنوب استان کرمان رونمایی شد / تصاویر

به گزارش کنارصندل، آئین رونمایی از مجله اختصاصی روان آگاهی به صاحب امتیازی سرکار خانم سمیه اقتدارنژاد در همایش بزرگداشت روز روانشناس و مشاور در جیرفت برگزار شد.   این همایش به همت اداره بهزیستی شهرستان جیرفت و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی، معاونت بهداشتی […]

به گزارش کنارصندل، آئین رونمایی از مجله اختصاصی روان آگاهی به صاحب امتیازی سرکار خانم سمیه اقتدارنژاد در همایش بزرگداشت روز روانشناس و مشاور در جیرفت برگزار شد.

 

این همایش به همت اداره بهزیستی شهرستان جیرفت و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و اموزش و پرورش شهرستان در سالن شهید مداحی پور جیرفت برگزار شد.

 

استقبال کم نظیر اساتید و دانش آموختگان رشته های روان شناسی و مشاوره که در سالن شهید مداحی پور گرد هم آمده بودند؛ به حدی بود که تعدادی از مدعوین موفق به حضور در سالن نشدند

 

در این بزرگداشت محمد رضانژاد، رییس بهزیستی جیرفت و جناب سرهنگ ملایی درباره جایگاه و اهمیت حضور روانشناسان و مشاوران در توسعه بهداشت روان و سلامت جامعه و حسین مشایخی؛مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر؛ پیرامون اهمیت و جایگاه رسانه در سلامت اجتماعی جامعه به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

مقاله پیش بینی خیانت های زناشویی بر اساس صمیمیت جنسی و فرسودگی زناشویی زوجین توسط ستوان یکم مهدی ناجی از نیروی انتظامی، مقاله نقش رسانه در کاهش آسیبهای اجتماعی توسط محیا احمدی و مقاله پیش بینی بهزیستی روانشناختی دانشجویان براساس مولفه های سبک زندگی ارتقا دهنده سلامت، توسط سعیده آذرایین ارائه شد

 

اجرای تئاتر، رونمایی از مجله اختصاصی روان اگاهی و تقدیر از اساتید و پیشکسوتان این حوزه از دیگر برنامه های این همایش بود.

 

متن پیام حسین اسحاقی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در مراسم رونمایی از مجله اختصاصی روان آگاهی به شرح ذیل است:

ورود به حوزه آسیب های اجتماعی، یکی از اهداف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تبع ان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان است. طی دو سال گذشته که بنده مشغول خدمت به هموطنان عزیز در جیرفت شده ام؛ ورود به حوزه اسیب های اجتماعی؛ یک ورود جدی بوده است. یکی از اهداف اصلی ما در زمینه اسیب های اجتماعی، تقویت برنامه ها در سه حوزه رسانه، پژوهش و فعالیت های میدانی است. خوشبختانه با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته است اقدامات خوب و شایسته ای را در دو سال گذشته به انجام رسانده ایم. یکی از برنامه های شاخص و مهم؛ که ان شالا طی چند ماه اینده نتیجه ملموس و قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت؛ راه اندازی بنیاد مهربانی است که به پیشنهاد اساتید و نخبگان جنوب کرمان؛ جناب اقای دکتر حسینچاری، دکتر رئیسی و دکتر حاتمی انجام گرفته است.

 

نگاه ویژه به نقش رسانه در حوزه آسیب های اجتماعی یکی دیگر از اهداف این اداره کل است که بحمداله شاهد هستیم نشریه اختصاصی روان اگاهی با مدیرمسئولی سرکار خانم اقتدارنژاد به گیشه مطبوعات آمده است. فصلنامه روان آگاهی یک نشریه در حوزه سلامت وران و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که در شماره جدید به طور ویژه با نگاه تحلیلی و اموزشی به اسیب اجتماعی طلاق در جنوب استان پرداخته است. ان شالا ایشان در شماره های بعدی به طور ویژه تلاش خواهند کرد که با استفاده از ظرفیت اساتید و نخبگان جنوب کرمان، با تحلیل مسائل اجتماعی که با آن روبرو هستیم؛ اقدامی موثر در راستای پیشگیری از اسیب های اجتماعی انجام دهند

 

بحث سوم ما، ورود به حوزه پژوهش در زمینه آسیب های اجتماعی است. در این زمینه طرح های پژوهشی قوی در دستور کار شورای پژوهش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان قرار گرفته است. یکی از این طرح ها که در حال انجام است، بررسی دلایل پرخاشگری نوجوانان دبیرستانی در شهرستانهای جنوب استان کرمان است که در حال حاضر اعتبار آن نیز جذب شده است. مسئله پرخاشگری و بی صبری از جمله مسائلی است که که این اداره کل به آن ورود پیدا کرده است. ان شالا که با همراهی شما متخصصین و همه ی بزرگوارانی که در این حوزه دغدغه دارند، بتوانیم خدمات موثری ارائه دهیم.

 

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + یک =