. دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 32160 تاریخ انتشار : پنجشنبه 21 تیر 1397 | 07:29 ق.ظ

خط اتوبوس مستقیم جیرفت_مشهد و جیرفت_تهران راه اندازی شد

به گزارش کنارصندل، نشست شورای ترافیک جنوب کرمان عصر دیروز چهارشنبه با رنگ و بوی سبقت فرمانداران و نمایندگان جنوب کرمان به میزبانی اداره کل حمل و نقل و راهداری این منطقه در جیرفت برگزار شد.   این نشست با اهداء ماشین های سواری بین شهری آغاز و در ادامه اتوبوس مستقیم جیرفت به مشهد […]

به گزارش کنارصندل، نشست شورای ترافیک جنوب کرمان عصر دیروز چهارشنبه با رنگ و بوی سبقت فرمانداران و نمایندگان جنوب کرمان به میزبانی اداره کل حمل و نقل و راهداری این منطقه در جیرفت برگزار شد.

 

این نشست با اهداء ماشین های سواری بین شهری آغاز و در ادامه اتوبوس مستقیم جیرفت به مشهد و جیرفت به تهران با حضور فرمانداران و سبقت یکدیگر برای بدست گرفتن سکان این وسیله نقلیه ادامه یافت و راه اندازی شد.

 

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی جاده ها را قاتلان خاموش و بدون مجازات برشمرد و گفت: محورهای ارتباطی منطقه جنوب کرمان باید به سیستم ۱۰۰درصد الکترونیکی مجهز شود تا شاهد کاهش تلفات جاده ای باشیم.

 

یحیی کمالی پور به برخورد خوب پلیس با مردم اشاره و عنوان کرد: فرهنگ برخورد خوب با مردم باید از حرف به عمل تبدیل شود.

 

دکتر احمد حمزه نماینده مردم پنج گنج جنوبی استان کرمان مهم ترین مساله را در کاهش تصادفات مساله فرهنگ سازی است.

 

وی با بیان اینکه پلیس نامحسوس توهین به شعور مردم است، افزود: وظیفه اصلی پلیس، راهنمایی است نه جریمه باید در این حوزه با مردم مدارا کرد.

 

فرماندار جیرفت امینی روش در این نشست ضمن تشکر از مدیرکل راهداری در زمینه حمل بار محصولات کشاورزی طی دو سال گذشته به ارایه راه حل برای کاهش تصادفات پرداخت و به انجام تست الکل و اعتیاد برای رانندگان تاکید کرد.

 

وحدت عیدی فرماندار کهنوج بر کیفیت امکانات حمل و نقلی اشاره کرد و گفت: شهروندان جنوب کرمانی لایق بهترین امکانات حمل و نقلی هستند.

 

فرماندار کهنوج عطا پور، قاچاق سوخت و عبور و مرور خودروهای فاقد پلاک را از عوامل افزایش تصادفات منجر به فوت در این شهرستان برشمرد و فعالیت فرهنگی را موثرترین راه در کاهش تصادفات اعلام کرد.

 

نادر ملایی فرماندار عنبرآباد از نارضایتی مردم در زمینه تعداد زیاد سرعت گیرها در جاده های روستایی حمایت کرد و بر ظرفیت ائمه جمعه و جماعت در جهت فرهنگ سازی برای کاهش تصادفات تاکید کرد.

 

فرماندارقلعه گنج ناوکی، بر افزایش زمینه مشارکت مردم برای کاهش تصادفات تاکید و خواستار روشنایی محورهای ارتباطی این شهرستان شد.

 

حجتی فرماندار منوجان خواستار ایجاد ورودی استاندارد برای سه نقطه در این شهرستان شد و بر اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل خودروهای سواری تاکید کرد.

 

جمیلی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای با توجه به افزایش آمار تصادفات منجر به فوت، پیشنهاد گشت های نامحسوس در قالب خودروهای شخصی را اظهار کرد و از آمادگی برای حضور در نشست های شورای ترافیکی شهرستان ها خبر داد.

اگ

آبکار فرمانده قرارگاه پلیس راه جنوب کرمان نیز از پیگیری برای ایجاد ساختمان برای پلیس راه های هفت شهرستان جنوب استان کرمان خبر داد و بر حمایت ۲ نماینده برای جذب اعتبار در زمینه دوربین های ثبت سرعت تاکید کرد.

گزارش از: هادی شفیعی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 16 =