. سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 34820 تاریخ انتشار : یکشنبه 14 بهمن 1397 | 22:50 ب.ظ

هفتمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی در جیرفت گشایش یافت / تصاویر

به گزارش کنارصندل، هفتمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، نهاده‌ها، آبیاری، آبرسانی، بسته بندی، تجهیزات گلخانه ای، صنایع و ماشین‌آلات وابسته در جنوب کرمان به میزبانی جیرفت با حضور مسئولان و مردم این شهرستان افتتاح شد.   مسئول برگزاری هفتمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی شامگاه یکشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت:  همزمان […]

به گزارش کنارصندل، هفتمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، نهاده‌ها، آبیاری، آبرسانی، بسته بندی، تجهیزات گلخانه ای، صنایع و ماشین‌آلات وابسته در جنوب کرمان به میزبانی جیرفت با حضور مسئولان و مردم این شهرستان افتتاح

شد.

 

مسئول برگزاری هفتمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی شامگاه یکشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت:  همزمان با چهلمین سالگر پیروزی انقلاب اسلامی شاهد برگزاری هفتمین نمایشگاه کشاورزی هستیم و اولین دوره برزگاری این نمایشگاه در سال ۱۳۸۹ آغاز شد.

 

مریم دهقان افزود: این نمایشگاه از ۱۴ تا ۱۷ بهمن ماه سال جاری توسط شرکت جام در ۲ نوبت صبح و بعدظهر در محل سالن های مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

وی ادامه داد: هفتمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی با حضور ۱۴ استان کشور از سطح بسیار خوبی برخوردار است که کمک بزرگی به بخش کشاورزی سنتی منطقه جنوب کرمان می کند.

 

دهقان تصریح کرد: ایجاد تحول ارتباطی در توسعه آینده کشاورزی با هدف برقراری امنیت غذایی، حفاظت از منابع آب خاک، منابع طبیعی و محیط زیست، مدیریت بهره وری اقتصادی، حفظ نیروی حیات جامعه، حفظ تنوع زیستی برای رسیدن به توسعه پایدار با فرهنگ سازی، مدیریت زمان، تبادل دانش روز، مهندسی سازی، عملیاتی و حفاظتی کردن کشاورزی در بین کشاورزان از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

 

مسئول برگزاری هفتمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی به مشکلات برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: با حمایت های فرماندار جیرفت و مجموعه سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان این نمایشگاه برگزار شد که جای تشکر ویژه از این مسئولان دارد.

 

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان هم در این آئین گفت: در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای بخش کشاورزی عرضه شده تا کشاورزان با آنها آشنا شوند.

 

دکتر سعید برخوری افزود: ۱۴ شرکت از سراسر کشور آخرین دستاوردهای خود را در زمینه آبیاری، کودهای آلی و زیست محیطی و ماشین آلات کشاورزی عرضه کرده اند.

 

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را ایجاد تحول در توسعه کشاورزی برشمرد و اظهار داشت: برقراری امنیت‌غذایی، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست و مدیریت بهره‌وری اقتصادی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است که با حضور در فضای ارتباطی تخصصی و نمایشگاه ها میسر می‌شود.

 

وی با اشاره به ظرفیت های بالای جنوب کرمان در تولید محصولات کشاورزی و تولید سالانه چهار و نیم میلیون تن انواع محصول بیان داشت: برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها  امری ضروری است که نه‌ تنها به توسعه کشاورزی منطقه می‌انجامد بلکه باعث بهتر و بروز شدن ابزار کار کشاورزان می‌شود.

گزارش از هادی شفیعی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =