. دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 38598 تاریخ انتشار : شنبه 12 مرداد 1398 | 20:56 ب.ظ

حجاب و عفاف ضامن بقاء جامعه اسلامی

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت پایبندی به حجاب و عفاف را ضامن حیات و بقاء جامعه اسلامی دانست. به گزارش کنارصندل، سرهنگ” رضا محمد رضایی” در جلسه هم اندیشی ستاد امر به معروف و نهی از منکرکه با حضور امام جمعه ، دادستان ،معاون فرماندار، جانشین ناحیه مقاومت سپاه و جمعی از مسئولین جیرفت که در […]

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت پایبندی به حجاب و عفاف را ضامن حیات و بقاء جامعه اسلامی دانست.

به گزارش کنارصندل، سرهنگ” رضا محمد رضایی” در جلسه هم اندیشی ستاد امر به معروف و نهی از منکرکه با حضور امام جمعه ، دادستان ،معاون فرماندار، جانشین ناحیه مقاومت سپاه و جمعی از مسئولین جیرفت که در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه مبارزه با بی حجابی از تاکیدات مقام معظم رهبری است، پایبندی به حجاب و عفاف را ضامن حیات و بقاء جامعه اسلامی دانست.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد :حجاب و عفاف پوشش اسلامی به منزله یک حفاظ ظاهری و باطنی در برابر افراد نامحرم قلمداد می شود که مصونیت اخلاقی، خانوادگی و پیوند عمیق میان حجاب ظاهری و بازداری باطنی و از همه مهمّ تر تضمین کننده امنیّت اجتماعی است.

وی گفت: شهرستان جیرفت سال گذشته در مبارزه جدی با بی حجابی و دیگر ناهنجاری های اجتماعی در رتبه بندی از نظر شاخص های امنیتی از بین ۴۲۸ شهرستان کشور رتبه ۱۹ را به خود اختصاص داده که این موفقیت حاصل تلاشهای شبانه روزی همکارانم در مجموعه انتظامی و همکاری دیگر دستگاهها علی الخصوص ناحیه مقاومت سپاه می باشد که نتیجه آن ارتفاء امنیت پایدار و کاهش چشمگیر جرایم و احساس آرامش شهروندان است.

سرهنگ ” محمدرضایی” در ادامه امر به معروف و نهی از منکر را از جمله عوامل گسترش فرهنگ عفاف و حجاب دانسته و افزود : در صورتی که امر به معروف و نهی از منکربه صورت صحیح و مطابق با شرایط روحی افراد صورت گیرد نقش موثری در کاهش بدحجابی و ناهنجاری های اجتماعی ناشی از آن خواهد داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: در واقع دیدگاه اصلاح محور فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام، الگویی فراتر از همه مکاتب است که بایستی با توجه به شرایط و تهدیدات روز جامعه از آن استفاده کرد و انگیزه مشارکت گسترده در اجرای این فریضه را درمیان مردم افزایش داد.

فرمانده انتظامی جیرفت در پایان استفاده از ظرفیت پلیس های افتخاری و همکاری با پلیس در گسترش فرهنگ حجاب و عفاف را گره گشا دانسته و افزود : افراد جامعه در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم می توانند به عنوان پلیس های افتخاری در حوزه های مختلف از جمله گسترش فرهنگ حجاب و عفاف با پلیس همکاری نمایند و قطعا خدمتی که برای رضای خدا و بدون هیچ چشم داشتی انجام می شود، خدمتی اخلاقی است و هم اکنون نیز تعدادی از شهروندان به عنوان پلیس های افتخاری در کنار کارکنان انتظامی با روحیه از جان گذشتگی و مثال زدنی خود سرآمد این اعمال اخلاقی هستند. 

نظرات بینندگان:

  1. جیرفتی گفت:

    باید جلوی بی حجابها را گرفت چرا در جشن هایی که مسئولین شرکت می کنند از بی حجابها عکس گرفته می شود و در سایت گذاشته می شود این خود یک تبلیغ است مثل جشن روز خبر نگار در دلفارد. والا ما خجالت می کشیم از طرز نشستن و دیدن این خانم ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 6 =