. سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

>
کد خبر: 41069 تاریخ انتشار : شنبه 7 دی 1398 | 08:56 ق.ظ

امام جمعه موقت عنبرآباد

مشارکت مردم در انتخابات، ضامن نشاط، سلامت و حرکتِ ملت است

به گزارش کنارصندل، حجت الاسلام حسین فضیلتی نیا امام جمعه موقت شهرستان عنبرآباد ضمن سفارش به تقوای الهی گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل در آموزه‌های اصیل اسلامی، تقوا است که ملاک ارزش‌گذاری انسان در دنیا و آخرت نزد خداوند متعال محسوب می شود. وی با برشمردن مهم‌ترین مصادیق تقوا در سیره پیامبر(ص) گفت: آبروداری، اجتناب […]

به گزارش کنارصندل، حجت الاسلام حسین فضیلتی نیا امام جمعه موقت شهرستان عنبرآباد ضمن سفارش به تقوای الهی گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل در آموزه‌های اصیل اسلامی، تقوا است که ملاک ارزش‌گذاری انسان در دنیا و آخرت نزد خداوند متعال محسوب می شود.

وی با برشمردن مهم‌ترین مصادیق تقوا در سیره پیامبر(ص) گفت: آبروداری، اجتناب از ظلم، حفظ زبان و حق‌گویی در همه حال عناوینی مهمی است که این روزها باید سرلوحه کاندیدای محترم مجلس و طرفداران ایشان باشد و اگر در کسی این موارد مشهود باشد یقینا به اصلح بودن نزدیک است.

امام جمعه موقت عنبرآباد با اشاره ۷ دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال۱۳۵۸ گفت: تشکیل نهضت سوادآموزی، از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران و ابتکارات شاخص امام راحل همچون راه اندازی دیگر نهادهای انقلابی است که برکات زیادی داشته است.

وی با اشاره به آمار نهضت سواد آموزی در کشور، این روند را مطلوب بر شمرد و ابراز داشت: بر اساس نتایج سرشماری سازمان نهضت سوادآموزی، قدر مطلق بی‌سوادی از ‌۱۴.۲ میلیون تن در ‌١٣۵۵ به ‌۹.۸میلیون تن در ‌١٣٨۵ کاهش یافته و نرخ باسوادی نیز از ‌۵.۴۷ درصد ‌١٣۵۵ خورشیدی به ‌۶۸۴.۶ درصد در ‌١٣٨۵ خورشیدی افزایش یافته است و بر اساس گزارشی که در سال ۲۰۱۰ میلادی منتشر شده است، ایران در شاخص نرخ بی‌سوادی در میان ۲۴ کشور منطقه در رتبه ۱۵ قرار دارد که جا دارد با تلاش بیشتر این نهاد، معضل بی سوادی در کشور کاملا ریشه کن شود.

ایشان همچنین با گرامیداشت ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گفت: ‌فتنه ۸۸؛ تجربه تلخی از ۸ ماه جنگ تمام عیار دشمنان انقلاب، علیه نظام برای براندازی بود که الحمدلله با مدیریت حکیمانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب، حضور به موقع از روی بصیرت و انقلابی ملت همیشه در صحنه و پیوند عمیق و الهی میان امام و امت باعث شد چشم فتنه کور و در نطفه خفه شود که متاسفانه این فتنه ضررهای زیادی را به انقلاب تحمیل کرد.

وی گفت: اقرارهایی که بعد از نافرجامی فتنه ۸۸ مبنی بر براندازی نظام تا کنون توسط دشمن شده بر سخنان دلسوزانه حضرت اقا که قبل از بوجود آمدن فتنه بارها تذکر دادند ولی عده ای تمسخر کردند؛ صحه گذاشت و مشخص شد آن آشوبهای کذایی، صرف انتخابات نبود، بلکه انتخابات بهانه ای بود برای براندازی اصل نظام برآمده از اراده و مجاهدت مردم؛ که جا دارد جوانان ما تاریخ این کشور را مطالعه کنند و ببینند این کشور کجا قرار داشت و امروز کجا قرار دارد و بدانند کشور ما از هیچ، به رتبه های سوم وچهارم جهانی رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تاریخ نشان داده، هر کسی به ولی بر حق دین پشت کند عاقبت به خیر نخواهد شد افزود: هر کسی دل در گرو انقلاب دارد اعم از مردم، مسولین و کاندیدای محترم به همراه طرفدارانشان ۹ دی ولایت مداری و بصیرت خود را با حضور در صحنه راهپیمایی مستحکم کنند.

فضیلتی نیا با اشاره به ۵ جمادی الاول آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی، ولادت حضرت عیسی مسیح، ولادت حضرت زینب(س) با تبریک روز پرستار گفت: عظمت حضرت زینب کبری (س) فقط به خاطر این نیست که دختر علی بن ابیطالب(ع) یا خواهر حسنین(ع) است چراکه نسبت ها هرگز نمیتوانند خالق چنین عظمتی باشند، بلکه ارزش وی به خاطر موقعیت شناسی و موضع او بر اساس تکلیف الهی است و هرکس چنین کاری کند ولو دختر امام معصوم هم نباشد، خدا به او عظمت می بخشد.

ایشان با اشاره به نقش الگو بودن حضرت زینب(س) برای همه مردان و زنان بزرگ عالم عنوان کرد: حضرت زینب(س) نشان داد که می توان حُجب و عفاف زنانه را به عزت مجاهدانه و جهاد بزرگ تبدیل کرد.

وی با اشاره به نزدیک شدن موسم انتخابات، مشارکت مردم در انتخابات را ضامن نشاط، سلامت و حرکتِ ملت دانست و افزود: دشمن با شکست در فتنه به اصطلاح بنزینی اخیر سعی در کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات دارد که باز هم به این خیال خام خود نخواهد رسید لذا جا دارد در این باره توجه کنیم به نامه ۶۲ نهج البلاغه که خطاب به مردم مصر است در فرازی از آن که مولای متقیان از مردم میخواهد هیچگاه حضور در صحنه را ترک نکنند و این نشان می دهد وجود امامی مانند امام علی(ع) و والیانی صالح مانند مالک اشتر کافی نیست بلکه اگر مردم در صحنه نباشند، حکومت ولو حکومت

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 9 =