. شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 41767 تاریخ انتشار : جمعه 27 دی 1398 | 21:06 ب.ظ

پروژه‌های آبخیزداری راهی موثر برای کنترل سیلاب‌ها است

به گزارش کنارصندل، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: اجرای پروژه‌های آبخیزداری به صرفه و اقتصادی است زیرا در مواقع بحران با کمترین هزینه تا حد زیادی از خسارت های جانی و مالی پیشگیری می کند.  دکتر حمزه احمدی با تایید پروژه‌های آبخیزداری و اثر بخشی بسیار زیاد در حفاظت خاک، کاهش خطرات […]

به گزارش کنارصندل، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: اجرای پروژه‌های آبخیزداری به صرفه و اقتصادی است زیرا در مواقع بحران با کمترین هزینه تا حد زیادی از خسارت های جانی و مالی پیشگیری می کند. 

دکتر حمزه احمدی با تایید پروژه‌های آبخیزداری و اثر بخشی بسیار زیاد در حفاظت خاک، کاهش خطرات سیلاب و همچنین تقویت منابع آب‌های زیرزمینی و ایجاد امنیت برای ساکنان، اجرای عملیات، آنها را ضروری و توجه به مدیریت جامع حوضه‌های آبخیر را مهم و برشمرد.

دکتر احمدی با اشاره به اینکه با اجرای پروژه‌های آبخیزداری علاوه بر اینکه از وقوع بسیاری از خسارات در مواقع بحران پیشگیری می شود و هزینه های پس از وقوع بحران نیز به حداقل می رسد، بیان داشت: در حوضه آبخیز سیل بند شرق رودبار در شهرستانهای عنبرآباد و رودبار جنوب پروژه‌های سنگی‌ملاتی، جنگلکاری با نهال و مراقبت و آبیاری در حال انجام است. 

وی افزود: پروژه سنگی‌ملاتی این حوضه با حجم ۴۰۰۰ متر مکعب با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

دکتر احمدی میزان اعتبار مصوب پروژه آبخیزداری را ۲۲ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال ۱۳۹۸ اعلام کرد و افزود: اجرای عملیات آبخیزداری برای ساکنان روستا مهم و موثر است و این پروژه‌ها در پایداری اشتغال در بخش کشاورزی و تولید تاثیر به سزایی دارد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان اظهار داشت: پروژه جنگلکاری با نهال آبیاری و مراقبت این حوضه آبخیز نیز با اعتبار مصوب ۲۶ هزار و ۴۸۰ میلیون ریال درحال انجام است.

وی گفت: مساحت این پروژه ۵۸۸ هکتار و مربوط به پروژه‌های بخش جنگل است که با هدف توسعه سرانه فضای سبز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال ۱۳۹۸ در حال اجرا است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان بیان داشت: از ابتدای دولت دوازدهم تا کنون ۱۰۰ طرح آبخیزداری با اعتبار ۷۵۱ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال در هفت شهرستان جنوبی کرمان اجرا شده است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =