. یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲

>
کد خبر: 53651 تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1400 | 14:58 ب.ظ

امام جمعه جیرفت: مسوولان نسبت به ترمیم پل دوم هلیل تسریع کنند

به گزارش کنارصندل، حجت‌الاسلام میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته جیرفت اظهار داشت:مردم در تزریق واکسن کرونا کوتاهی نکنند چرا که واکسیناسون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی وظیفه ای دینی، ملی و انسانی است. شهادت آیت الله محلاتی نماینده امام(ره) در سپاه و جمعی دیگر از خدمتگزاران به نظام اسلامی که […]

به گزارش کنارصندل، حجت‌الاسلام میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته جیرفت اظهار داشت:مردم در تزریق واکسن کرونا کوتاهی نکنند چرا که واکسیناسون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی وظیفه ای دینی، ملی و انسانی است.

شهادت آیت الله محلاتی نماینده امام(ره) در سپاه و جمعی دیگر از خدمتگزاران به نظام اسلامی که هواپیمای آنان در مسیر جبهه های دفاع مقدس مورد حمله دشمن قرار گرفت.

آیت الله شهید محلاتی مورد اعتماد امام خمینی(ره)، شخصیتی انقلابی و موثر در انقلاب اسلامی ایران بود. نامگذاری روز روحانیت و دفاع مقدس به این مناسبت مایه مباهات است چرا که روحانیت بواسطه جمعیت خود با تقدیم افزون بر چهار هزار شهید، بیش از تمام اقشار شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند.فقهای بزرگی به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند و نقش روحانیت در دفاع مقدس بسیار تاثیرگذار بوده است که جای دارد برای نسل جوان بازگو شود.دشمن به دنبال تضعیف و تخریب نقش روحانیت است چرا که امروزه نیز قادر به هدایت و راهنمایی جامعه به مسیر تعالی هستند اما نقش روحانیت در عرصه های انقلاب چنان برجسته است که قابل چشم پوشی نیست.۴ هزار شهید روحانی گویای آن است که روحانیت با عمل خود همواره پیشگام بوده است

سالروز وفات حضرت زینب(س) را تسلیت می گوییماگر حضرت زینب و جهاد تبیین و ورایت دقیق حقایق کربلا توسط آن حضرت(س) موجب بقا و تداوم نهضت کربلا بوده است

ایران در مذاکرات با حرف، طرح و برنامه مشخص وارد مذاکرات شده و آمریکا باید با لغو تحریم های مخالف با برجام به صحنه گفت و گو باز گرددطرف مقابل بداند شرایط ایران هرگز به سال ۱۳۹۲ باز نخواهد گذشت چرا که نگاه ایران مقتدر معطوف به توان ملی و اقتصاد مقاومتی است.

مسوولان نسبت به ترمیم پل دوم هلیل تسریع کنند تا گره از مشکلات ترافیکی و تردد مردم برطرف شود.در آستانه سال جدید در وهله نخست بازاریان رعایت انصاف را بیش از پیش داشته باشند و در گام دوم، مسوولان نظارتی نیز فعالیت خود را در این ایام تقویت کنند.

خطیب جمعه جیرفت در خطبه نخست گفت: تقوا دژی مستحکم و قوی است که انسان را از حوادث و شیاطین حفظ می‌کند.انسان بی‌تقوا همچون فردی بی دفاع و سست اراده است که در برابر گناه، شیاطین و ایجاد کنندگان طمع سریعا فریب می خورد.تقوا پادزهری است که انسان را از گزند شیاطین جن و انس حراست می‌کند.

ماه رجب،ماه استغفار و کسب معنویت است که باید از آن حداکثر بهره را برای ورود به ماه شعبان و ماه ضیافت الهی ببریم.شایسته است به قدر توان خود با روزه‌داری و عبادت از فضایل ماه رجب بهره ببریم.تقوا و یقین لازم و ملزوم یکدیگراند و بی تقوایی بر اثر عدم یقین و باور به وعده های الهی و قیامت بر انسان چیره می شود.انسان باورمند به قیامت و وعده‌های الهی، تقوا پیشه خواهد کرد و فراموش کردن این باور به بی تقوایی منجر می شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =