. دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 54225 تاریخ انتشار : دوشنبه 16 اسفند 1400 | 10:50 ق.ظ

یک کارچاق کن با ادعای نفوذ در دستگاه قضایی جیرفت دستگیر شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از شناسایی و دستگیری یک کارچاق‌کن با ادعای نفوذ در دستگاه قضایی در این شهرستان خبر داد. به گزارش کنارصندل، حسین سلامی از شناسایی و دستگیری یک کارچاق‌کن با ادعای نفوذ در دستگاه قضایی در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: با دریافت گزارشی مبنی بر دریافت وجه […]

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از شناسایی و دستگیری یک کارچاق‌کن با ادعای نفوذ در دستگاه قضایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش کنارصندل، حسین سلامی از شناسایی و دستگیری یک کارچاق‌کن با ادعای نفوذ در دستگاه قضایی در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: با دریافت گزارشی مبنی بر دریافت وجه در قبال پیگیری پرونده قضایی، اعمال نفوذ بر خلاف مقررات، جعل احکام دادگاه خانواده، استفاده از احکام مجعول و کلاهبرداری از طریق معرفی خود به عنوان فردی ذی نفوذ در دستگاه قضایی، بلافاصله موضوع در دستور کار حفاظت اطلاعات دادگستری استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از بررسی و اقدام‌های اطلاعاتی، مشخص شد متهم با جمع‌آوری اطلاعات پرونده‌های قضایی و ارایه آن به طرفین پرونده‌ها نسبت به جلب اعتماد آن‌ها اقدام می‌نموده و از این طریق مبالغی نیز از اصحاب پرونده دریافت می‌کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: با دستور قضایی، این فرد به اتهام جعل احکام دادگاه و استفاده از احکام مجعول، اعمال نفوذ بر خلاف مقررات، کلاهبرداری از طریق دادن وعده واهی به شکات، اخذ مبلغ ۲۵ میلیون تومان از یکی از شاکیان و ادعای اعمال نفوذ، دستگیر و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است.

سلامی با تأکید بر قاطعیت برخورد با هرگونه فساد درون و برون سازمانی و هشدار به شهروندان و مراجعان به مجموعه قضایی گفت: مردم فریب ادعای واهی برخی افراد سودجو اعم از مرتبط یا غیرمرتبط با دستگاه قضا که ادعای اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی دارند را نخورند و در صورت مواجه شدن با هرگونه مورد مشکوک در اسرع وقت با ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری تماس حاصل کنند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =