. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 55595 تاریخ انتشار : سه شنبه 16 فروردین 1401 | 13:34 ب.ظ

اعزام دانشجوی دانشگاه جیرفت به دانشگاه پادوای ایتالیا

به گزارش کنارصندل، حسین شکفته رییس دانشگاه جیرفت گفت: در چند سال اخیر دانشگاه جیرفت توانسته با استفاده از توان بالای اعضای هیات علمی و همچنین وجود پتانسیل های منطقه از جمله باستان شناسی ارتباط خوبی با دانشگاه های معتبر خارجی ایجاد کند و در همین راستا در قالب استفاده از طرح اراسموس پلاس موفق […]

به گزارش کنارصندل، حسین شکفته رییس دانشگاه جیرفت گفت: در چند سال اخیر دانشگاه جیرفت توانسته با استفاده از توان بالای اعضای هیات علمی و همچنین وجود پتانسیل های منطقه از جمله باستان شناسی ارتباط خوبی با دانشگاه های معتبر خارجی ایجاد کند و در همین راستا در قالب استفاده از طرح اراسموس پلاس موفق عمل کرده است. 

رئیس دانشگاه جیرفت با بیان این مطلب که این دانشگاه در راستای ایجاد قطب باستان شناسی در شهرستان و دانشگاه جیرفت تلاش می کند، خاطرنشان کرد: وجود زیگورات ها و اشیای کشف شده از تمدن حوزه هلیل رود و همچنین کاوش های مختلف موجب شده تا شهرستان جیرفت به عنوان یکی از مهمترین مناطق باستان شناسی دنیا شناخته شود. 

وی تصریح کرد: دانشگاه جیرفت با ایجاد تفاهم نامه همکار با دانشگاه های آلمان، ایتالیا، آمریکا و هند توانسته در راستای شناساندن این تمدن و همچنین ادامه کاوش های باستان شناسی گام های بزرگی بردارد. 

شکفته بیان کرد: در راستای بهره مندی از تفاهم نامه های همکاری دانشگاه جیرفت و سایر دانشگاه های خارجی و همچنین اتحادیه اروپا، محمد صدیق کریمی دانشجوی رشته باستان شناسی دانشگاه با استفاده از طرح اراسموس پلاس به دانشگاه پادوا در ایتالیا اعزام شده است. 

رئیس دانشگاه جیرفت خاطرنشان کرد: طرح اراسموس پلاس یکی از برنامه های اتحادیه اروپا در زمینه آموزش، پرورش، و آموزش نیروهای جوان است که طی این برنامه سالانه دانشگاه ها از طریق انعقاد قرارداد با یکدیگر و با تایید و نظارت اتحادیه اروپا به تبادل دانشجو، استاد و کارشناس تخصصی یا اداری می‌پردازند  و دانشگاه های طرف قرارداد می‌توانند بر روی پروژه ای مشترک کار کنند. 

وی در خاتمه عنوان کرد: کلیه هزینه های برنامه اراسموس پلاس توسط اتحادیه اروپا پرداخت می‌شود و این برنامه فرصت بسیار مناسبی برای افزایش تعاملات بین المللی دانشگاه ها و انتقال دانش و تجربیات نوین به داخل کشور است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هشت =