. چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

>
کد خبر: 55707 تاریخ انتشار : دوشنبه 22 فروردین 1401 | 13:45 ب.ظ

آمار اعتیاد در جنوب استان کرمان نگران‌کننده است

ایسنا/کرمان به منظور نظارت بر روند فعالیت و ارائه خدمات به گروه هدف، رئیس بهزیستی جیرفت و کارشناس مسئول دفتر پیشگیری از اعتیاد از مراکز اقامتی بهبودی و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد مخدر پویان و صبح و زندگی بازدید کردند. محمد رضانژاد در حاشیه این بازدید با ابراز نگرانی از آمار اعتیاد در جنوب […]

ایسنا/کرمان به منظور نظارت بر روند فعالیت و ارائه خدمات به گروه هدف، رئیس بهزیستی جیرفت و کارشناس مسئول دفتر پیشگیری از اعتیاد از مراکز اقامتی بهبودی و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد مخدر پویان و صبح و زندگی بازدید کردند.

محمد رضانژاد در حاشیه این بازدید با ابراز نگرانی از آمار اعتیاد در جنوب استان کرمان بیان کرد: هدف از برپایی مراکز بازپروری و کمپ های ترک اعتیاد بازگرداندن سلامت افراد آسیب‌دیده از اعتیاد به روال عادی زندگی به صورت دائم و به تبع آن کاهش آسیب های اجتماعی در این حوزه است.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به بررسی های انجام شده، فعالیت کمپ های ترک اعتیاد یکی از موثرترین روش ها نسبت به روش های دیگر در ترک اعتیاد معتادان است.

رئیس بهزیستی جیرفت با بیان اینکه ارائه خدمات مطلوب در این حوزه نیازمند تسهیلات مناسب است گفت: در این راستا توجه و حمایت ویژه مسئولان و اقشار مختلف مردم از جمله خیرین، در بهتر شدن روند فعالیت این مراکز حائز اهمیت می باشد.

رضانژاد در ادامه با اشاره به وجود دو کمپ اقامتی دارای مجوز در شهرستان و لزوم پایش های مکرر از مراکز تحت نظارت خاطر نشان کرد: با  نظارت های سرزده و مستمر جهت پایش، این مراکز ناچار به ارتقای کیفی و کمی ارائه خدمات و رفع نواقص هستند و در هر بازدید  انجام شده طبق نظارت کارشناسی نقاط ضعف شناسایی و در جلسات تخصصی برای رفع آنها، راهکار ارائه می شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + شانزده =