. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 56157 تاریخ انتشار : یکشنبه 4 اردیبهشت 1401 | 09:46 ق.ظ

آغاز برداشت مزارع گندم و کلزا در سطح شهرستان جیرفت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: نخستین مرحله از برداشت محصول گندم و کلزا مزارع آبی ، از بخش مرکزی این شهرستان آغاز شده است. به گزارش کنارصندل و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان جیرفت مهندس محمد حسن رئیسی اظهارداشت: کشاورزان شهرستان جیرفت امسال بیش از ۴۲۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی خود […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: نخستین مرحله از برداشت محصول گندم و کلزا مزارع آبی ، از بخش مرکزی این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش کنارصندل و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان جیرفت مهندس محمد حسن رئیسی اظهارداشت: کشاورزان شهرستان جیرفت امسال بیش از ۴۲۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی خود را به کشت گندم آبی و ۵۰ هکتار نیز به کشت کلزا اختصاص داده‌اند.


وی ادامه داد: برداشت گندم و کلزا در حال حاضر با ۸ دستگاه کمباین در حال انجام است که در هفته های آینده و زمان اوج برداشت گندم در این شهرستان تعداد کمباین‌ها به ۳۰ دستگاه افزایش می‌یابد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال کشاورزان بیش از ۱۰۰۰۰ تن گندم و ۱۲۰ تن کلزا مازاد بر نیاز خود را تحویل مراکز خریدشهرستان دهند.


مهندس رئیسی اعلام کرد : زمان آغاز برداشت محصول گندم در شهرستان جیرفت همه سال از نیمه دوم فروردین در مناطق جنوبی شهرستان آغاز و تا اواخر مردادماه در بخش های اسفندقه و ساردوئیه ادامه دارد؛ این گستره زمانی به دلیل جغرافیای وسیع و متنوع و چهارفصل این شهرستان است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =