. چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

>
کد خبر: 58253 تاریخ انتشار : یکشنبه 1 خرداد 1401 | 14:32 ب.ظ

۲ طرح تحقیقاتی پزشکی در لانه حیوانات جنوب کرمان کلید خورد

به گزارش کنارصندل ، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از اجرای ۲ طرح تحقیقاتی پزشکی در مرکز تحقیقات حیوانات آزمایشگاهی جنوب کرمان خبر داد. خانم دکتر هدیه عسکرپور با بیان اینکه این طرح ها دارای پایه حیوانی هستند، موضوع این طرح ها را در زمینه اثر سوء الکل بر اختلال حافظه عنوان […]

به گزارش کنارصندل ، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از اجرای ۲ طرح تحقیقاتی پزشکی در مرکز تحقیقات حیوانات آزمایشگاهی جنوب کرمان خبر داد.

خانم دکتر هدیه عسکرپور با بیان اینکه این طرح ها دارای پایه حیوانی هستند، موضوع این طرح ها را در زمینه اثر سوء الکل بر اختلال حافظه عنوان کرد و گفت: موضوع این طرح ها را در زمینه اثر سوء الکل بر اختلال حافظه عنوان کرد


معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت عنوان طرح های در حال اجرای مرکز تحقیقات حیوانی این دانشگاه را “بررسی اثر لوزارتان بر اختلال حافظه، التهاب و آسیب اکسیداتیو بافت هیپوکمپ ناشی از مصرف الکل (اتانول) در موش های صحرایی” و “بررسی اثر تیموکینون بر اختلال حافظه، التهاب و آسیب اکسیداتیو بافت هیپوکمپ ناشی از مصرف الکل (اتانول) در موش های صحرایی” اعلام کرد.


خانم دکترعسکرپور تصریح کرد: در این طرح های تحقیقاتی پزشکی ۸۰ عدد موش صحرایی نژاد ویستار در هشت گروه طی ۶ هفته مورد آزمایش قرار می گیرند.


معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه طرح های تحقیقاتی پزشکی در ۲ بخش آزمایش های بیوشیمیایی و تست های رفتاری بررسی علمی می شوند، آزمایش های رفتاری را شامل تست یادگیری احترازی غیرفعال و آزمون آبی موریس برشمرد.
خانم دکترعسکر پور آزمایشات نمونه های بافت مغز برای بررسی آسیب اکسیداتیو ناشی از مصرف اتانول و تاثیر داروهای مورد استفاده را از جمله بخش های بررسی آزمایش های بیوشیمیایی این طرح عنوان کرد.


دکتر یوسف باغچقی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و مجری طرح های تحقیقاتی پزشکی هدف از این طرح ها را بررسی اثر داروهای انتی اکسیدان بر آسیب های اکسیداتیو ناشی از مصرف الکل برشمرد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 1 =