. شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 60859 تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 تیر 1401 | 22:27 ب.ظ

جشنواره تئاتر خیابانی استان کرمان با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی برگزار می شود

سعید سالار گنجی مدیر موسسه فرهنگی و هنری سفیران جنوب در جلسه همفکری جشنواره تاتر خیابانی با بیان لزوم بهره بردن از زبان هنر برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت : هنرمندان با توجه به احساس وظیفه در برابر آسیب های اجتماعی که این روزها اجتماع را درگیر کرده با رویکرد دغدغه‌مندانه وارد عرصه […]

سعید سالار گنجی مدیر موسسه فرهنگی و هنری سفیران جنوب در جلسه همفکری جشنواره تاتر خیابانی با بیان لزوم بهره بردن از زبان هنر برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت : هنرمندان با توجه به احساس وظیفه در برابر آسیب های اجتماعی که این روزها اجتماع را درگیر کرده با رویکرد دغدغه‌مندانه وارد عرصه شده و در این زمینه نقش آفرینی می‌کنند.

وی با بیان اهداف جشنواره تئاتر خیابانی گفت : جشنواره تئاتر خیابانی استان کرمان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان در راستای شناساندن و کاهش آسیب های اجتماعی بالاخص مساله خودکشی که متاسفانه جوامع بالاخص خانواده را درگیر کرده ، برگزار خواهد شد .

مدیر موسسه سفیران جنوب با اعلام زمان برگزاری این جشنواره خاطر نشان کرد : در روز ۲۶ تیر ماه جاری پوستر جشنواره رونمایی و همزمان با فراخوان استانی از تمامی هنرمندان تاتر خیابانی استان کرمان شروع بکار خواهد کرد .

وی با بیان اینکه زبان هنر، مناسب‌ ترین ابزار بیان بیان مفاهیم اجتماعی است، اعلام کرد : بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده، در این جشنواره کارگاههایی با حضور اساتید و صاحب نظران روانشناسی و علوم اجتماعی برگزار خواهد شد .

سالار گنجی در پایان با اعلام لزوم بالا بردن سواد اجتماعی برای مقابله با آسیب های اجتماعی گفت : به کارگیری ظرفیت مردم ، نخبگان و گروههای فرهنگی هنری برای کاهش آسیب های اجتماعی جامعه یکی از برنامه های این جشنواره می باشد .

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =