. شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 60871 تاریخ انتشار : جمعه 24 تیر 1401 | 22:02 ب.ظ

یادواره شهدای روستای اسفارچ ساردوئیه و روستاهای همجوار برگزار شد / تصاویر

به گزارش کنارصندل ، عصر امروز جمعه ۲۴تیرماه با حضور خانواده معظم شهدا ، مسئولان و جمعی از مردم جیرفت ، یادواره شهدای روستای اسفارچ ساردوئیه و روستاهای همجوار در گلزار شهدای روستای اسفارچ و در جوار مرقد مطهر شهید حسین مسلمی برگزار شد. بهرام مسلمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ضمن عرض […]

به گزارش کنارصندل ، عصر امروز جمعه ۲۴تیرماه با حضور خانواده معظم شهدا ، مسئولان و جمعی از مردم جیرفت ، یادواره شهدای روستای اسفارچ ساردوئیه و روستاهای همجوار در گلزار شهدای روستای اسفارچ و در جوار مرقد مطهر شهید حسین مسلمی برگزار شد.

بهرام مسلمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ضمن عرض خیرمقدم به حضار و تشکر از عوامل برگزاری این یادواره گفت: یادواره های شهدا پیام دارند که ما در قبال شهدا مسؤلیت داریم که راه شهدا را به شایستگی ادامه دهیم.

وی افزود: امروزه در هزاران هجوم به اعتقادات و ارزشهای ما در فضای مجازی ، در قبال تک تک شهدا و برای حفظ ارزشها باید تلاش نماییم.

سردار غلامرضا احمدی فرمانده سابق سپاه استان خراسان در این یادواره با اشاره به واقعه غدیر و حدیثی در این باره گفت: ولایت علی ابن ابیطالب زمینی نیست ، خدا در شب معراج پیامبر امر کرده که امام علی (ع) شایسته ترین است برای جانشینی پیامبر

وی افزود: احترام ، تکریم و تبیین غدیر حتی از حادثه عاشورا مهمتر است

سردار احمدی به پیام مرحوم خزعلی اشاره کرد و گفت: مرحوم خزعلی گفته به بچه شیعه ها خبر بدهید هر کسی جای اقداماتی که اول فروردین هر سال برای عید از قبیل دیدوبازدید و لباس نو و … انجام میدهد برای غدیر انجام دهد من خزعلی پدر شهید در ثواب زیارت امین الله شریکش خواهم کرد

وی گفت: ان شاالله ما شیعیان حق غدیر را به خوبی ادا کنیم

فرمانده سابق سپاه استان خراسان با اشاره به ویژگیها و مقام والای شهیدان گفت: پیامبر فرموده روح شهید در راه اسلام را خود خدا قبض خواهد کرد، دومین ویژگی اینکه شهید با شرایط خاص ، غسل و کفن نمیخواهد و با کفن میدان رزم دفن میشود و سومین اینکه، همه آدمهایی که روح از بدنشان جدا میشود، عناوین و القاب و مسندهای اجتماعی انها حذف میشود الا شهید، که پس از قبض روح شهید خطاب میشوند.

وی در پایان گفت:شما مهمان شهدا هستید و دعوتنامه از طرف شهدا دارید.

در این مراسم همچنین حجت الاسلام شاه آبادی به ذکر فضائل شهدا و تبیین واقعه غدیر پرداخت و حجت الاسلام شجاع حیدری با مداحی دلنشین خود جمع را به فیض رساند.

تصاویر: خسرو احسانی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =