. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 61905 تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 مرداد 1401 | 08:45 ق.ظ

دکتر اعظمی: جنوب کرمان استحقاق استان شدن را دارد

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «جنوب استان کرمان تمام شرایط و استحقاق یک استان شدن را دارد»، اظهار کرد: در حال حاضر نیز در تمام ردیف بودجه‌ها و جداول بودجه‌ای وزارتخانه‌ها علاوه بر استان کرمان، یک جدول نیز به عنوان جنوب استان کرمان وجود دارد. ذبیح‌الله اعظمی با […]

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «جنوب استان کرمان تمام شرایط و استحقاق یک استان شدن را دارد»، اظهار کرد: در حال حاضر نیز در تمام ردیف بودجه‌ها و جداول بودجه‌ای وزارتخانه‌ها علاوه بر استان کرمان، یک جدول نیز به عنوان جنوب استان کرمان وجود دارد.

ذبیح‌الله اعظمی با اشاره به وعده رئیس‌جمهوری برای تشکیل استان کرمان جنوبی خاطر نشان کرد: این موضوع در هیئت دولت به تصویب رسیده و طبق گفته وزیر کشور و معاون اجرایی رئیس جمهوری قرار است در اولین فرصت لایحه مربوطه از دولت به مجلس ارائه شود. رئیس‌جمهوری در جریان این سفر با شهامت تمام از پیشنهاد خود و مصوبه دولت برای تشکیل استان کرمان جنوبی دفاع کردند.

وی گفت: منطقه جنوبی استان کرمان دارای ۷ شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، کهنوج، رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان است. البته با دستور رئیس جمهوری برای پیگیری طی شدن مراحل شهرستان شدن «جازموریان» که از بخش‌های شهرستان رودبار جنوب محسوب می‌شود، در دولت، در مجموع استان کرمان جنوبی شامل ۸ شهرستان خواهد بود. در این منطقه حدود ۱۸ اداره کل مستقل از مرکز استان و همچنین دو دانشگاه شامل دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و دانشگاه جیرفت با حدود ۱۳۰ عضو هیئت علمی وجود دارد.

جنوب کرمان استحقاق استان شدن را دارد

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد مجلس با بیان اینکه «جمعیت منطقه جنوبی استان کرمان حدود یک میلیون نفر است»، تاکید کرد: جنوب استان کرمان تمام شرایط و استحقاق یک استان شدن را دارد. در حال حاضر نیز در تمام ردیف بودجه‌ها و جداول بودجه‌ای وزارتخانه‌ها علاوه بر استان کرمان، یک جدول نیز به عنوان جنوب استان کرمان وجود دارد.

اعظمی با اشاره به حضور رهبر انقلاب در شهرستان جیرفت در سال‌های ۱۳۵۷ و ۱۳۸۴ خاطر نشان کرد: شهرستان جیرفت برای نخستین مرتبه ۲۲ مرداد ۱۳۵۷ به عنوان منطقه‌ای محروم و فقیر و تبعیدگاه میزبان آیت‌الله خامنه‌ای بود؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به لطف نظام، زیرساخت‌ها در این شهرستان تامین شد. در سال ۱۳۸۴ نیز آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان دومین مرتبه و به عنوان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم جیرفت حضور پیدا کردند؛ در جریان این سفر وقتی مردم فریاد زدند و گفتند که «می‌خواهیم استان شویم»، رهبری فرمودند که «باید زیرساخت‌ها فراهم شود»؛ امروز بعد از ۱۷ سال این اتفاق در حال رخ دادن است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس‌جمهوری به استان کرمان اظهار کرد: سفر رئیس جمهوری به استان کرمان به ویژه جنوب کرمان پر از خیر و برکت بود. علاوه بر معاون پارلمانی رئیس جمهوری، وزرای جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش نیز به عنوان نمایندگان عالی دولت در مناطق جنوبی استان حاضر شدند. همچنین در این سفر تعدادی از معاونان وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی، آموزش و پرورش و علوم و بهداشت با برپایی میزهای خدمت، به ارائه خدت به مردم این مناطق پرداختند.

رئیسی از منطقه‌ای بازدید کرد که هیچ فرمانداری تاکنون از آن بازدید نکرده بود

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد مجلس با بیان اینکه «از رئیس جمهوری باید بابت سفر به مناطق جنوبی جیرفت تقدیر و تشکر کنم»، افزود: آقای رئیسی بعد از نماز صبح به جیرفت آمدند و از مناطق محروم زهکلوت و همچنین تنگ‌شاه بازدید کردند؛ جایی که نه تنها هیچ رئیس جمهور، وزیر و مدیرکل وزارت‌خانه‌ای بلکه حتی به جرات می‌گویم که هیچ فرمانداری نیز تاکنون از آن منطقه بازدید نکرده بودند؛ حضور آقای رئیسی در این مناطق به معنای واقعی تحقق شعار دولت مردمی و خدمتگزار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =